counter easy hit

فیس آیدی اپل یکی از قابل اعتمادترین روش ها برای تشخیص چهره در تلفن های همراه بوده است. اما این فناوری بی نقص نبوده است. با وجود اینکه فناوری Face ID عملکر بسیار خوبی در تشخیص چهره به اجرا گذاشته است اما هنوز دوقلوهای همسان قادر هستند قفل آیفون را باز کنند که این خود یک باگ امنیتی برای اپل محسوب می شود.

در هفته اخیر پتنت جدیدی در اداره ثبت اختراعات آمریکا به ثبت رسیده است که نشان می دهد اپل برای بهبود فناوری فیس آیدی به دنبال استفاده از تصویربرداری subepidermal است. این فناوری قادر به شناسایی اجزای زیرپوست مانند رگ های خونی است.

بخشی از اطلاعات موجود در مورد این فناوری جدید:

«ارزیابی یک تصویر توسط ویژگی ساب‌اپیدرمال در فرآیند تایید هویت چهره دربین کاربرانی که چهره آن‌ها بسیار شبیه هم است (خواهر یا برادر دوقلو)، می‌تواند مفید واقع شود. هم‌چنین، اعتبارسنجی تصاویر توسط قابلیت ساب‌اپیدرمال از بازکردن دستگاه توسط یک کاربر غیرمجاز، که از روش‌هایی مانند ماسک و یا نشان دادن عکس کاربر به دوربین استفاده می‌کند، جلوگیری خواهد کرد. بنابراین ارزیابی رگ‌ها و الگوی آن‌ها در لایه‌های زیر پوست صورت برای تمایز بین تصویر خواهر یا برادر دوقلو توسط این روش، مورد استفاده ما قرار می‌گیرد.»

منبع: BGR

Leave a Reply

Your email address will not be published.