counter easy hit

شرکت مزدا که در آستانه یک قرن فعالیت مستمر در حوزه خودروسازی قرار دارد امروز خبر از تولید خودروهای هیبریدی خود در سال آینده خبر داد. این خبر برای طرفداران این شرکت خودروسازی ژاپنی بسیار خوشایند است ازاین‌جهت که به عقیده متخصصین امر با این اقدام تصمیم گرفته تا از روتین بودن رها یافته و به دنیای نسبتاً جدید ماشین‌های هیبریدی وارد شود.

“آکیرا ماروموتو” یکی از مدیران ارشد مزدا طی مصاحبه‌ای با خبرگزاری اتوماتیو اروپا اعلام کرد که این شرکت در سال ۲۰۲۰ ماشین هیبریدی وارد بازار خواهد کرد. او همچنین گفته است که این اتفاق ارتباطی با همکاری مزدا با تویوتا نداشته و این پروژه تماماً توسط مزدا طراحی و ساخته می‌شود. مزدا همچنین اعلام کرده است که مدل‌های پلاگین هیبریدی این شرکت نیز در سال ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۲ معرفی خواهد شد.

البته بهتر است این نکته را گوشزد کنیم که مزدا گزینه دیگری ندارد؛ طبق فشارهایی که اتحادیه اروپا به تولیدکنندگان خودرو در سراسر جهان داده است باید به سمت تولید خودروهای هیبریدی بروند. اگر شرکت‌های خودروسازی به سمت ساخت خودروهای هیبریدی نروند یا باید با شرکت‌هایی مانند تسلا همکاری کنند و یا این‌که به ازای تولید هر خودرو جریمه پرداخت کنند.

منبع:  Engadget

Leave a Reply

Your email address will not be published.