ارزهای دیجیتالهمه عناوین

آزادی در قبال بیت‌کوین در آفریقای جنوبی

پلیس “اِم پومالانگا” در آفریقای جنوبی دو مظنون را اخیراً دستگیر کرده‌اند که یک پسر نوجوان را دزدیده و اقدام به دزدیدن یک دختر ۱۳ ساله کرده بودند.
این تبهکاران در قبال تحویل پسر نوجوانی که سال گذشته به سرقت برده بودند از والدینش ۱۰۰ هزار دلار معادل بیت‌کوین درخواست کردند. پسر نوجوان بعد از گذشت چند روزبه خانواده خود تحویل داده شد گرچه اطلاعاتی در رابطه با پرداخت میزان بیت‌کوین درخواست شده به سارقان در دست نیست.
خوشبختانه این گروه سارق در دزدیدن دختربچه ۱۳ ساله ناکام ماندند بااین‌وجود پلیس بر این باور است که این سارقان نیز به دنبال دریافت بیت‌کوین در قبال تحویل دختربچه بوده‌اند. به عقیده افسران ارشد پلیس آفریقای جنوبی، برای اولین بار است که این نوع دزدی در شهرهای این کشور رخ می‌دهد به همین منظور واحد جدید از اداره پلیس کشور برای رسیدگی به این نوع جرائم شکل‌گرفته است.
اگرچه این نوع از آدم‌دزدی در اوایل سال جاری توسط یک گروه آدم‌دزد نروژی اتفاق افتاد که یکی از ثروتمندترین افراد کشور را به سرقت برده و در قبال تحویل وی ۱۰ میلیون دلار معادل رمزارز مونرو درخواست کرده بودند. مورد دیگری از این نوع دزدی در آمریکا رخ داد که خانواده فرد به سرقت برده شده که یک فرد تاجر بود در قبال تحویل وی ۹۵۰ هزار بیت‌کوین به سارقان دادند اما کماکان فرد به سرقت برده شده را تحویل نداده‌اند.
نکته حائز اهمیت این است که ظاهراً انسان قادر به ممانعت از توسعه و پیشرفت این فناوری نیست. از طرفی فناوری بلاک‌چین به دلیل ویژگی‌های ذاتی خود یک سری از جرائم جدید را به دنبال خواهد داشت. مقامات مربوط می‌بایست با توجه به این ویژگی‌ها و ظرفیت‌های بلاک‌چین طوری قانون‌گذاری کنند تا هرچه بیشتر از رخ داد چنین اتفاقاتی جلوگیری شود.
منبع: thenextweb

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن