خودروهمه عناوین

آزمایش سریع‌ترین قطار جهان در ژاپن

هفته گذشته کشور ژاپن اقدام به آزمایش آخرین و سریع‌ترین قطار ساخت خود کرد. این نوع از قطار‌ها که در ژاپن بانام “قطارهای گلوله‌ای” (Bullet Train) شناخته می‌شود می‌توانند انقلابی در این صنعت ایجاد کنند. جدیدترین محصول از قطارهای گلوله‌ای ژاپن که هفته گذشته مورد آزمایش قرار گرفت “آلفا ایکس” نام دارد که می‌تواند به‌سرعت ۲۴۹ مایل بر ساعت (۴۰۰ کیلومتر بر ساعت) برسد. انتظار می‌رود این قطار تا سال ۲۰۳۰ به مرحله اجرایی برسد. وقتی این اتفاق رخ دهد، آلفا ایکس تبدیل به سریع‌ترین قطار گلوله‌ای جهان می‌شود و می‌تواند مسافران را با سرعت نزدیک به ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت انتقال دهد.

 

 

در ابتدا این قطار باید به مدت ۳ سال تحت آزمایش و تست‌های مکرر قرار گیرد. آزمایش‌ها بعد از نیمه‌شب و هفته‌ای دوبار بین شهرهای آموری و سِندای ژاپن به انجام می‌رسد. این قطار که توسط شرکت کاواساکی و هیتاچی ساخته شده است که دارای ۱۰ کابین و یک دماغه ۳۰ متری ایرودینامیک است.

ژاپن همچنین در نظر دارد تا در سال ۲۰۲۰ قطار گلوله‌ای دیگری تولید کند که با سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کند که البته آلفا ایکس بسیار سریع‌تر از آن حرکت خواهد کرد.

 

 

منبع: Engadget

نوشته های مشابه

آیا میدانستید ؟

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن