خودروهمه عناوین

آزمایش اولین بزرگراه الکتریکی در آلمان

آلمان ازجمله اولین کشورهایی است که در حال سرمایه‌گذاری عظیم در بخش الکتریکی کردن بزرگراه‌ها و ارتقای محیط‌های جاده‌ای با در نظر گرفتن نیروی برق است. این کشور به‌تازگی در حال آزمایش یک بزرگراه الکتریکی به مسافت ۳٫۱ مایل (۴٫۹ کیلومتر) در اتوبان فرانکفورت به شهر دارم‌اشتات است. تا پیش از این، این نوع از تست‌ها تنها در شب و با تعداد زیادی نیروی اسکورت صورت می‌گرفت تا امنیت کامل حفظ شود. این در حالی است که این آزمایش در روز و با تردد طبیعی دیگر اتومبیل‌ها صورت گرفته است.

 

 

جالب است بدانید اولین بزرگراه برقی جهان را سوئد در سال ۲۰۱۶ راه‌اندازی کرد. ایده اصلی بزرگراه برقی آلمان نیز دقیقاً همان است؛ کامیون‌های هیبریدی از پانتوگراف (تجهیزات برقی روی سقف کامیون) استفاده کرده تا به کابل‌های برقی کشیده شده در سرتاسر بزرگراه قفل شوند. سپس کامیون‌ها می‌توانند از نیروی الکتریسیته تولیدشده برای تغذیه خود استفاده کنند.

البته این سیستم هنوز در مرحله آزمایش بوده و تا رسیدن به مرحله اجرایی شدن زمان نیاز دارد. در حال حاضر تنها ۵ کامیون در روز از این سیستم استفاده می‌کنند درحالی‌که به‌جرئت می‌توان گفت ۱۰ درصد از ۱۳۵هزار اتومبیل‌های فعال در جاده‌های فعلی آلمان را ماشین‌های سنگین تشکیل می‌دهند.

 

 

کشورهای اروپایی به دنبال پیشرفت هرچه بیشتر در این حوزه هستند تا از آلودگی‌های محیط زیستی کاسته و در جهت صرفه‌جویی انرژی‌های تجدید ناپذیر گام‌هایی اساسی بردارند.

 

منبع: Engadget

نوشته های مشابه

آیا میدانستید ؟

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن