علمیهمه عناوین

از وب‌سایت فروش اجناس دست چندم تا اعزام انسان به فضا!

پنجم ژوئیه ۱۹۹۴، درست ۲۴ سال قبل روزی که یک وب‌سایت خریدوفروش اجناس دست چندم شروع به کار کرد هیچ‌کس فکرش را هم نمی‌کرد که در آینده آن‌قدر قدرت، شهرت و ثروت پیدا کند که تنها یکی از پروژه‌های جسورانه خود را به اعزام انسان به فضا اختصاص دهد.

 

جِف بزوس، مؤسس و مدیرعامل شرکت آمازون است که این روزها از پروژه‌های بلندپروازانه این شرکت می‌گوید. آمازون دیگر یک سایت فروش جنس‌های دست چندم نیست بلکه این روزها به‌عنوان شرکتی بین‌المللی شناخته می‌شود که ایده‌های متعدد و خلاقانه‌ای در سر می‌پروراند که البته هر شرکت ساده‌ای توانایی اجرایی کردن آن را پیدا نمی‌کند.
جف بزوس، آمازون و بیش از ۶۵۰ هزار کارمند این شرکت این روزها تیتر اول خبرگزاری‌های فنّاوری جهان را شکل داده‌اند. پنجشنبه گذشته، ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ جف بزوس در اجلاس مختص به رونمایی از اقدامات جدید شرکت پرده از پروژه ارسال انسان به ماه تا سال ۲۰۲۴ خبر داد. این اتفاق که به‌طور زنده از طریق شبکه CNN در حال پخش بود تنها بعد از چند ثانیه سر تیتر تمامی خبرگزاری‌های جهان شد.

 

نکته جالب دیگر در مورد این پروژه این است که تنها ۳ سال است که در حال فعالیت روی این پروژه هستند و امروز خبر از نهایی کردن آن تا ۵ سال آینده می‌دهند!

/تکنیلو

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن