آموزشیهمه عناوین

آموزش اتصال به رایانه به کمک ریموت دکستاپ

برای همه ما بارها اتفاق افتاده که برای انجام کاری مبجور بودیم به کامپیوتر خود در محل کار و یا دانشگاه متصل شویم، امروز ما در تکنیلو آموزشی قدم به قدم برای شما کاربران عزیز آماده کرده ایم که از طریق آن می‌توانید به رایانه های خود متصل شوید.نرم افزار های زیادی چون: AnyDesk، TeamViewer و… برای این کار وجود دارد اما یکی از ساده ترین و کاربردی ترین این نرم افزارها Remote Desktop است که به صورت پیش فرض روی تمام ویندوز ها نصب است. با ما همراه باشید تا به صورت قدم به قدم از طریق این برنامه به اتصال از راه دور را به سیستم های خود برقرار کنیم.

۱٫ ابتدا Remote Desktop (قابلیت کنترل از راه دور رایانه) را روی کامپیوتری که قصد دسترسی به آن را دارید فعال کنید. برای این که امکان دسترسی و ارتباط به کامپیوتر ویندوزی مورد نظر فراهم شود، شما باید قابلیت دسترسی از راه دور آن را فعال کنید. فعال کردن این قابلیت در نسخه های Pro و Enterprise ویندوز های XP، Vista، ۷، ۸ و ۱۰ امکان پذیر است. در این روش هر دو کامپیوتر باید حتما در یک شبکه قرار داشته باشند، چه از طریق مودم روتر و چه از طریق VPN.

روی This Pc کلیک راست و روی گزینه properties کلیک کنیداز منوی باز شده سمت چپ روی گزینه “Remote settings” کلیک کنید.

گزینه “Allow remote connections to this computer” را فعال کنید. شما از طریق کلیک کردن روی گزینه “Advanced” می توانید به تنظیمات بیشتری از جمله مدت طول عمر یک دعوت، دسترسی پیدا کنید.

۲٫ کاربران را اضافه کنید. شما باید تعیین کنید چه افرادی امکان دسترسی به کامپیوتر را داشته باشند. پس برای این کار روی گزینه “Select Users” کلیک کرده و سپس روی Add کلیک کنید. در این قسمت باید کاربران مورد نظر را انتخاب کنید.

۳٫ نام سیستم مورد نظر را پیدا کنید. برای این که به کامپیوتر مورد نظر متصل شوید باید نام آن را بدانید. برای این کار کافیست کلید های Windows و Pause را فشار دهید. در پنجره باز شده نام کامپیوتر در مقابل عبارت “Computer name” نوشته شده است.

۴٫ حالت Sleep (آماده به کار) را غیر فعال کنید. شما قادر نیستید به کامپیوتری که در حالت آماده به کار یا Hibernate قرار دارد متصل شوید. بنابر این اگر قصد دارید از راه دور به کامپیوتر دیگری متصل شوید، باید این قابلیت ها را روی آن غیر فعال کنید.

پس ابتدا Control Panel را باز کرده و گزینه Power Options را انتخاب کنید. ممکن است برای پیدا کردن آیکون این گزینه ناچار شوید view (نحوه نمایش آیکون ها) ها را تغییر دهید.

روی گزینه “Change plan settings” موجود در کنار گزینه فعال فعلی کلیک کنید.

گزینه های Sleep و Hibernate را روی Never (کاملا غیر فعال) قرار دهید و پس از آن روی “Save changes” کلیک کنید.

۵٫ به کامپیوتر مورد نظر متصل شوید. حال به کامپیوتری که میخواهید از طریق آن کامپیوتر دوم را کنترل کنید وارد شوید. منوی Start را باز کرده و در قسمت جستجو یا Search عبارت “remote desktop connection” را جستجو کنید و نتیجه یافت شده را باز کنید.
در پنجره باز شده در فیلد اول نام کامپیوتری را که می خواهید به آن متصل شوید، وارد کنید. اگر از این طریق موفق به اتصال نشدید، cmd را بازکنید و دستور ipconfig را اجرا کنید و آی پی سیستم خود را بخوانید و در قسمت Computer name وارد کنید.


در فیلد دوم نام کاربری رایانه خود را وارد کنید.
برای نمایش گزینه های بیشتر اتصال، روی “Show options” کلیک کنید. شما با استفاده از این تنظیمات می توانید ارتباط خود را بهینه سازی کرده تا بهترین عملکرد را شاهد باشید. همچنین در این قسمت می توانید تنظیمات صفحه نمایش و صدا را پیکربندی کنید.
پس از انجام این مراحل برای ایجاد ارتباط روی Connect کلیک کنید. وقتی ارتباط برقرار شود شما می توانید صفحه نمایش کامپیوتر دوم را در پنجره ای در کامپیوتر خود مشاهده کنید. شما قادرید در این پنجره درست مثل کامپیوتر خودتان به گشت و گزار بپردازید.

۶٫ برای ایجاد ارتباط از طریق اینترنت پورت ۳۳۸۹ را باز کنید. اگر شما می خواهید به صورت مستقیم از طریق اینترنت و بدون استفاده از VPN به کامپیوتر دوم دسترسی پیدا کنید باید پورت ۳۳۸۹ فایروال آن را باز کنید. با انجام این کار کامپیوتر مورد نظر شما از طریق اینترنت قابل کنترل خواهد بود و به عبارت دیگر هر فردی می تواند به آن دسترسی پیدا کند. به همین دلیل به شدت پیشنهاد می شود که یک رمز عبور خیلی قوی برای سیستم خود در نظر بگیرید.
برای یادگیری نحوه باز کردن پورت های روتر از این آموزش استفاده کنید.
وقتی شما پورت ۳۳۸۹ را باز کردید، با وارد کردن آدرس IP عمومی آن می توانید به آن متصل شوید.
برای یادگیری نحوه پیدا کردن آدرس IP عمومی از این آموزش استفاده کنید.
به یاد داشته باشید که شما به آدرس IP کامپیوتری که به آن متصل می شوید، نیاز دارید.

۷٫ با گوشی هوشمند یا تبلت به کامپیوتر خود دسترسی پیدا کنید. اگر شما از نسخه حرفه ای ویندوز های ۸ و ۱۰ استفاده می کنید، می توانید از طریق اپلیکیشن های رسمی مایکروسافت برای اندروید و آی او اس به کامپیوتر خود متصل شوید. کافیست شما تنظیمات کنترل از راه دور کامپیوتر خود را انجام داده باشید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن