ارزهای دیجیتالهمه عناوین

همکاری IBM برای ارائه ارزهای رمزپایه پایدار با ۶ بانک بین المللی

بنا بر گزارش‌ها، ۶ بانک بین‌المللی توافق‌نامه‌ای برای عرضه ارزهای دیجیتال باثبات با پشتوانه ارز ملی کشور خود امضا کردند که این ارزهای باثبات بر روی شبکه پرداختی مبتنی بر بلاک‌چین IBM (ورلد وایر) راه‌اندازی خواهند شد.

طبق گزارشCheddar در تاریخ ۲۷ اسفند (۱۸ مارس)، این خبر در جلسه   Moneyکه در کشور سنگاپور بود اعلام شد. شبکه پرداختی برون‌مرزی آی بی ام Blockchain World Wire نام دارد. این شبکه در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد. بیش از ۴۴ بانک از این شبکه پرداختی استفاده می‌کنند. هدف از ایجاد بلاک چین ورلد وایر استفاده از ارزهای دیجیتال برای تسویه حساب‌های بین‌المللی بین بانکی است.

امروزه این شبکه پیشرفت‌های بسزایی داشته است به طوریکه ۶ بانک بزرگ بین‌المللی از راه‌اندازی استیبل کوین هایی توسط ارزهای رایج ملی پشتیبانی می شود را بر روی این شبکه تائید کرده‌اند. بانک Banco برزیل، بانک Busan کره جنوبی و بانک تجاری Rizal فیلیپین در بین این بانک‌ها به چشم می‌خورد.

بلاک چین World Wire هم‌اکنون از ۴۷ ارز برای امور پرداختی در ۷۲ کشور پشتیبانی می‌کند. این شبکه با معرفی ارز دیجیتال استلار به عنوان راه‌حلی بهینه و ابزاری تغییرناپذیر در ثبت سوابق پرداخت بین مؤسسات، سیستم بانکی سنتی را از میان برداشته است.

منبع: cointelegraph

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن