ارزهای دیجیتالهمه عناوین

سه میلیون دلار برای جلوگیری از دستکاری تراکنش ها

بر اساس خبری رسمی در ۲۰ فوریه، آزمایشگاه سودیوس مبلغ سه میلیون دلار برای مبارزه با دستکاری تراکنش ها در بازار رمزارزها سرمایه جذب کرد. آزمایشگاه سودیوس یک شرکت نظارتی حسابرسی بر تبادلات مالی است که تیم تشکیل دهنده ی آن کارمندان اسبق شرکت گولدمن ساکس هستند.

بعد از این جذب سرمایه که توسط شرکت سرمایه گذاری جسورانه اسرائیلی «هاناکو ونچرز» انجام شد، این تیم قصد دارد رشد بیشتری در ساخت ابزارهای نظارت بر بازار رمزارزها داشته باشد. این ابزارها برای موسسات مالی و صرافی های مرتبط با رمزارزها طراحی می شود.

با پیاده سازی هوش مصنوعی و فناوری های یادگیری ماشین، آزمایشگاه سودیوس، الگوهای خرید و فروش ها را تحلیل و آنالیز می کند و آنومالی موجود در آن ها را در لحظه شناسایی می کند. این مسئله باعث می شود مامورین مربوطه سریعا وارد عمل شوند.

بر اساس این خبر، آزمایشگاه سودیوس برنامه های software-as-a-service یا SaaS را مدیریت می کند و توانسته تشخیص های خطا در دستکاری خرید و فروش ها را تا ۳۰ درصد کاهش دهد. این آمار گواه پیشرفت و رشد تکنیک های تشخیص دستکاری است.

در دسامبر ۲۰۱۸، SSRN اعلام کرد هزاران گروه برای خرید و فروش به صورت Pump and dump در شبکه های اجتماعی محبوب تشکیل شده اند. در این گزارش، ۴۸۱۸ تلاش Pump and dump در فاصله ژانویه تا جولای ۲۰۱۸ بر اساس اطلاعات تلگرام و Discord انجام شده است.

موضوع ویژه ای در این مطلب بیان شد که جا دارد متخصصین بر روی آن بیشتر کار کنند. شرکت های مخابراتی ایرانی نیز می توانند با برگزاری چنین اتفاقاتی، زمینه رشد فناوری های نوین را فراهم کنند.

 

منبع: Cointelegraph

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن