ارزهای دیجیتالهمه عناوین

ارتقای صنعت توریسم روسیه به کمک بلاک‌چین

بر اساس گزارشی از خبرگزاری‌های محلی، “یوگرا” منطقه‌ای خودمختار از کشور روسیه اعلام کرده است که به دنبال راه‌اندازی پلتفرمی بلاک‌چینی برای ارتقای صنعت توریسم منطقه است.

طبق این گزارش، طی یک سمینار اقتصادی بین‌المللی در سنت پترزبورگ، مدیر ارشد توسعه سرمایه منطقه (رومان گنکل) قراردادی با الکساندر بورودیچ، رئیس استارت‌آپ بلاک‌چینی Universa به امضا رساند و مسئولیت راه‌اندازی این پلتفرم بلاک‌چینی در منطقه یوگرا را بر عهده گرفت. استارت‌آپ Universa نیز در وب‌سایت خود اعلام کرده است که این سیستم هزینه‌ها و سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده را ردیابی و شفاف می‌کند.

این شرکت همچنین متعهد شده است تا پلتفرمی چندزبانه راه‌اندازی کند تا تمامی افراد از کشورهای مختلف قادر به استفاده آسان از خدمات توریستی ازجمله حمل‌ونقل، اقامت، کترینگ و سرمایه‌گذاری باشند. پیش‌ازاین نیز “اُلِگ ساکانوف” مدیرکل صنعت توریست روسیه اعلام کرده بود که با به‌کارگیری فناوری بلاک‌چین در توریسم می‌توان تحول عظیمی در این صنعت ایجاد کرد.

چندی پیش نیز خبری منتشر شد که نشان‌دهنده فعالیت گسترده دبی در این امر بود. امارات نیز به دنبال راه‌اندازی چنین پلتفرم بلاک‌چینی در شهر دبی است تا طی سال‌های آینده به هدف‌گذاری خود یعنی پیشی گرفتن ۱۰ ساله از تمامی شهرهای جهان دست یابد.

منبع: Cointelegraph

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن