ارزهای دیجیتالهمه عناوین

استفاده غیرقانونی ارزهای دیجیتال در روسیه ممنوع!

بر اساس گزارش سایت Pravo در روز سه‌شنبه، دادگاه عالی روسیه استفاده غیرقانونی رمزارزها را به لیست جرائم مربوط به پول‌شویی اضافه کرده است. دادگاه اصلاحات جدیدی را در قوانین ضد پول‌شویی ارائه کرده است.

طبق یک قاضی مرتبط با این قوانین، سه سال پس از تصویب این حکم، استفاده رمزارزها توسط خلاف‌کاران به شکل گسترده‌ای افزایش‌یافته است. برای اثبات حرف خود، او به چند پرورده از استفاده خلافکاران و فروشندگان مواد مخدر از ارزهای دیجیتال اشاره کرد.

از این پس به دست آوردن ارزهای رمزپایه از طریق جرم و جنایت و تبدیل آن‌ها به ارز فیات، پول‌شویی تلقی می‌شود و به عنوان یک جرم کیفری با آن برخورد خواهد شد.

با این وجود، دادگاه روسیه از هرگونه تعریف قانونی برای رمزارزها اجتناب کرده است، زیرا شرایط مربوط به آن هنوز توسط دولت روسیه معرفی نشده است. علاوه بر این، روند تبدیل رمزارزها به ارز فیات نمی‌تواند به تنها جرم اعلام شود، بنابراین دادگاه ابتدا باید ثابت کند که دارایی‌های دیجیتال موجود در پرونده به‌وسیله‌ی فعالیت‌های خلافکارانه به دست آمده است.

لایحه روسیه مرتبط با رمزارزها که مراحل بازخوانی اولیه را در مارس ۲۰۱۸ پشت سر گذاشته است، مجدد برای بازبینی‌های بیشتر فرستاده شده است. در اواخر ماه ژانویه رئیس مجلس نمایندگان پارلمان روسیه، از قانون‌گذاران خواست تا بررسی و کار بر روی لایحه مربوط به اقتصاد دیجیتال را سرعت ببخشند. این بازبینی برای ماه مارس برنامه ریزی شده است.

منبع: Cointelegraph

نوشته های مشابه

آیا میدانستید ؟

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن