ارزهای دیجیتالهمه عناوین

ارز دیجیتال فیسبوک جایگزین دلار آمریکا

فیسبوک با تثبیت ارز رمزنگاری خود به عنوان یک ارز جهانی می تواند در مسیر جایگزینی با دلار آمریکا قرار بگیرد.

موسس و مدیر اجرایی پیام رسان Kik مدعی شد که فیسبوک با ارائه ارز دیجیتال خود می تواند به عنوان جایگزینی برای دلار آمریکا باشد. Ted Livingston همچنین گفت چنین سیستمی علاوه بر اینکه امکان نقل و انتقال ارزان پول، به مشتریان این اعتماد و اشتیاق را پدید می آورد که پول هایشان را درون این سیستم پیام‌رسان نگهداری کنند.

پرداخت و انتقالات مالی

لیوینگستون سه اقدام احتمالی که فیسبوک در روز‌های آتی انجام خواهد داد را ارائه کرد. اول، این شرکت می‌تواند با ایجاد رابط پرداخت میان پیام‌رسان، اینستاگرام (Instagram) و واتس‌اپ(WhatsApp) به یک بازار پرداخت ۶۸۹ میلیارد دلاری تبدیل شود. دوم، این شرکت بدون استفاده از رابط پر هزینه‌ی بانکی می‌تواند با به‌کارگیری بلاکچین سیستم مالی جهانی همانند بیت‌کوین را ارائه کند. سوم، این شرکت می‌تواند کاربران را قادر سازد برای انجام پرداخت‌های روزانه دارایی خود را درون این پلتفرم نگهداری و خرج کنند.

ورود فیسبوک به حوزه‌ی پرداخت احتمالا در زمانی اتفاق می‌افتد که بیت‌کوین جذابیت خود را به عنوان دارایی مورد استفاده در نقل و انتقالات مالی از دست داده است. اگرچه این رمزارز پرچمدار روش‌های پرداخت غیرمتمرکز به شمار می‌آید،اما به دلیل نوسانات قیمت برای نقل و انتقالات مالی مناسب نیست.

منبع: newsbtc

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن