ارزهای دیجیتالهمه عناوین

۱ میلیارد دلار ارز دیجیتال توسط دو گروه هکر ربوده شد

طبق گزارش وال استریت ژورنال در ۲۸ ژانویه و همچنین تحقیقات شرکت Chainalysis نشان می‌دهد که دو گروه هکر ۱ میلیارد دلار ارز دیجیتال را به سرقت برده‌اند.
شرکت چینالیسیز این دو گروه را آلفا و بتا نام‌گذاری کرده است. این مقدار تا به الآن بیشترین مبلغ به سرقت رفته در حوزه ارزهای دیجیتال می‌باشد. به نظر می‌رسد این دو سازمان هنوز در حال فعالیت باشند.
بااین‌وجود این گزارش اعلام کرده است که احتمال دارد تحقیقات شرکت Chainalysis در این مورد اشتباه باشد و شرکت نتوانسته باشد هویت این گروه‌ها را مشخص کند.
این گزارش گروه اول(آلفا) یک سازمان بسیار بزرگ و به‌شدت تحت کنترل می‌باشد که بخشی از اهدافش غیرمالی می‌باشد.
گروه دوم (بتا) یک سازمان کوچک‌تر می‌باشد که تمرکز خود را بر روی پول قرار داده است.
گزارش‌ها حاکی از آن است که مبلغ سرقت شده قبل از نقد شدن حدود ۵ هزار بار بین صرافی‌های آنلاین جا‌به‌جا شده است.


این دو گروه به‌طور متفاوتی فعالیت می‌کنند: آلفا ارزها پس از سرقت از آدرسی به آدرس دیگر انتقال می‌دهد. این در حالی است که گروه بتا ۱۸ ماه صبر می‌کند تا افکار عمومی سرقت را به فراموشی بسپارند. این گزارش اعلام می‌کند که آلفا میانگین حدود ۷۵ درصد دارایی‌ها در مدت یک ماه تبدیل ارز می‌کند، این در حالی است که گروه بتا چند روز پس از زمان مشخص‌شده (۱۸ماه) ۵۰ درصد مبالغ را نقد می‌کند.
طبق توضیحات Gradwell، مبالغ به سرقت رفته بعضی اوقات به صرافی‌های قانون‌گذاری شده منتقل می‌شوند اما تعداد نقل و انتقالات به حدی بالاست که حتی صرافی‌هایی که دارای سیستم ضد پول‌شویی هستند در شناسایی آن‌ها با مشکل مواجه می‌شوند.
اخیراً کاربران سرویس LocalBitcoins موردحمله با سبک کلاه‌برداری فیشینگ قرارگرفته‌اند. در این حمله، مقدار زیادی بیت‌کوین به سرقت برده شد.
همچنین اخیراً مشخص شد که مبلغی بالغ‌بر ۱۶ میلیون دلار اتریوم و توکن‌های مبتنی بر آن در هک صرافی نیوزلندی کریپتوپیا (Cryptopia) ربوده شده است.

 

منبع: Cointelegraph

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن