ارزهای دیجیتالهمه عناوین

هم‌اکنون می‌توانید از طریق توئیتر بیت‌کوین ارسال کنید

طبق گزارش منتشر شده در روز شنبه ۱۶ فوریه اپلیکیشن Tippin (نسخه بتای آن) افزونه‌ی جدیدی برای مرورگر کروم منتشر کرده است که به کاربران توئیتر امکان می‌دهد پرداخت‌های بیت‌کوینی خود را در بستر شبکه‌ی لایتنینگ انجام دهند. برای اولین بار این اپلیکیشن امکان انجام تراکنش‌های بیت‌کوین را با مقیاس بسیار وسیع‌تر فراهم می‌کند.

اگر این افزونه در مرورگر کروم شما فعال باشد، آیکون شبکه لایتنینگ در هر توئیت در کنار دکمه‌های «لایک» و «ریتوئیت» قرار می‌گیرد.

این ایده در حقیقت همان باور قدیمی‌ای که پرداخت‌های کوچک یکی از کاربردهای محبوب بیت کوین هست را زنده می‌کند. اپلیکیشن مبتنی بر بیت‌کوین  ChangeTip نیز برای نخستین بار برای پرداخت بر بستر شبکه‌های اجتماعی شکل گرفت اما در سال ۲۰۱۶ از کار افتاد.

سرگیو آبریل (Sergio Abril) از مهندسین توسعه‌ی تیپین به کوین‌دسک گفت:

به نظر من، تیپین (Tippin) در کنار شبکه لایتنینگ بسیار محبوب خواهد بود، این اولین باری است که موفق شده‌ایم مقادیر اندک را تقریباً بدون هیچ کارمزد و با سرعت فوق‌العاده‌ای ارسال کنیم.

تنها چیزی که کاربر نیاز دارد، یک حساب توئیتر و نصب تیپین خواهد بود. تیپین امیدوار است که کاربران در محیط توئیتر به استفاده از ارزهای دیجیتال برای رشد و پیشرفت خود استفاده نمایند.آبریل ایده‌هایی برای توسعه‌ی برنامه‌اش در آینده از جمله پشتیبانی از شبکه‌های اجتماعی دیگر در سر دارد. در پلتفرم کنونی، کاربران بر روی سرمایه‌شان کنترل کاملی نداشته و این برنامه حضانت دارایی‌های آن‌ها را بر عهده دارد چراکه به عقیده‌ی آبریل استفاده از آن برای کاربران به این شکل راحت‌تر است. تیپین قصد دارد در آینده قابلیت کنترل کامل سرمایه را نیز اضافه نماید.

منبع: Coindesk

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن