گجت های هوشمندهمه عناوین

اسپیس ایکس آماده پرتاب اولین ماهواره اینترنتی به مدار زمین

ایلان ماسک از آماده‌سازی اولین ماهواره‌های اینترنتی اسپیس ایکس(SpaceX) خبر می‌دهد.
شاید این بهترین زمان برای نگاهی زیرچشمی به ماهواره‌های اینترنتی StarLink اسپیس ایکس قبل از قرار گرفتن در مدار زمین باشد. ایلان ماسک عکس جدیدی را از یکی از ۶۰ ماهواره تولیدی که قرار است در هفته آینده با موشک فالکن ۹ به فضا پرتاب شود را پست کرد، ماسک افزود که ماهواره‌ها “بسته‌بندی‌شده” هستند و آماده پرتاب هستند.

ماسک همچنین اشاره کرد که زمان پر تاپ متغیر خواهد بود اما تاکنون ۱۵ مارس در نظر گرفته‌شده است (او همچنین احتمال پرتاب در ۱۴ می را رد نکرد). او هشدار داد که احتمال خطا در اولین استقرار و آرایش ماهواره‌ها بشدت بالاست و برای رسیدن به حداقل پوشش جزئی اینترنت به شش پرتاب و استقرار مشابه نیاز داریم و همین‌طور برای رسیدن به پهنای باند وسیع‌تر و پوشش متوسط به دو برابر این عددها نیاز داریم.


هدف نهایی اسپیس ایکس استقرار ۱۱ هزار ماهواره StarLink در مداری نزدیک به زمین تا اواسط سال ۲۰۲۰ است. ارائه دسترسی به اینترنت با سرعت‌بالا به مناطقی از سیاره که در آن پهنای باند نادر، ضعیف و یا غیرقابل دریافت است، هدف اصلی اسپیس ایکس از پرتاب StarLink ها به مدار است.
این اولین پرتاب فقط یک بخش کوچکی از یک فرآیند طولانی است و همه‌چیز طبق برنامه منظم اسپیس ایکس در حال انجام است. طبق محاسبات اسپیس ایکس پروژه هزینه ای بالغ بر ۱۰ میلیارد دلار دارد.

منبع: engadget

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن