ارزهای دیجیتالهمه عناوین

اسکن چهره در خودپردازهای بلاکچینی عربستان سعودی

نمونه پیشرفته‌تر خودپردازهای بلاک‌چینی در عربستان سعودی در حال شکل گرفتن هستند که دسترسی به دارایی رمزنگاری را برای کاربران فراهم می‌کنند. این خودپردازها از اسکنرهای بیومتریک برای تشخیص هویت دارنده حساب استفاده می‌کنند. این سیستم از تأیید هویت ۵ فاکتوری توسط یک برنامه ایمن بلاک‌چینی استفاده می‌کند.

تشخیص چهره‌ای بیومتریک با استفاده از فناوری بلاک‌چین

این خودپردازها نتیجه شراکت بین Alhamrani Universal و یک پلتفرم احراز هویت موبایلی به نام ShoCard می‌باشند. . این تأیید هویت پنج عاملی شامل اسکن چهره، ShoCard ID، یک کد QR، آی دی ها و برچسب‌های زمانی در میان دیگر روش‌های تأیید است که هدف آن‌ها بررسی و تأیید کامل هر کاربر می‌باشد.

این سیستم روش سنتی حفظ کدهای چهار رقمی را در تلاش برای مبارزه با تهدید همواره موجود کلاه‌برداری در کارت‌های اعتباری را بی فایده می‌سازد. این کلاه‌برداری ها بسیار آسان و با یک سیستم PIN بسیار ساده و در یک بازار سیاه در حال رشد برای کارت‌های اعتباری صورت می‌گیرد.

کلاه‌برداری کارت‌های اعتباری در دارک وب

در گذشته، سیستم PIN ساده بود اما بسیار کاربردی بود. اما با ظهور دارک وب و بازار های سیاه آن برای فروش اسلحه، دارو، ابزارهای هک و کارت‌های اعتباری باعث شد سیستم‌های امنیتی موجود نتوانند از بروز کلاهبرداری جلوگیری کنند.

سال گذشته حدود ۶۰ میلیون کارت اعتباری در ایالات‌متحده مورد حمله قرار گرفتند و در فضای دارک وب به فروش رسیدند. جزئیات کارت‌های اعتباری به روش‌های مختلفی بدست آورده می‌شود که از جمله این روش ها می‌توان به هک پایگاه داده شرکت‌های برجسته و کلاه‌برداری های فیشینگ اشاره نمود.

حالت دوم به مراتب سخت‌تر می‌باشد زیرا یک کاربر در واقع نیاز به PIN دارد و چهره اش را در هنگام برداشت پول از خودپرداز می‌پوشاند که ممکن است هزاران مایل به دور از کپی اصلی کارت اعتباری شبیه سازی شده باشد. از طریق تأیید هویت بیومتریک پنج عاملی، این روش کپی گرفتن از کارت‌ها و برداشت مقادیر کوچک غیرممکن می‌شود.’

منبع: ccn

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن