نرم‌افزار و اپلیکیشنهمه عناوین

افراد دخیل در توطئه هرمی میلیارد دلاری توسط FBI دستگیر شدند

عاملان توطئه هرمی رمزنگاری میلیارد دلاری، در ۰۶ مارس ۲۰۱۹ در فرودگاه بین‌المللی لس‌آنجلس، دستگیر شد.

طبق آخرین گزارشات ارائه شده توسط FBI، یکی از افرادی است که در این توطئه دست داشته است توسط اف بی آی دستگیر شد. OneCoin یک برنامه هرمی میلیاردی است که تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران را فریب داده است. این شخص متهم به فروش این طرح جعلی در سراسر جهان شده است.

طبق گزارش‌های قبلی، ۲۲ تبلیغ‌کننده به فروش ویژه “OneCoin” در هند متهم شده‌اند. علاوه بر هند، چین و دیگر بانک‌های مرکزی نیز به OneCoin و تیم آن در کلاهبرداری بیش از ۴ میلیارد پوند از سرمایه‌گذاران هشدار داده بودند. ​

بنا بر گزارش‌ها OneCoin در سال ۲۰۱۴ تأسیس‌شده و بنا بر گزارش‌ها پروژه کلاهبرداری Konstantin Ignatov و خواهرش Ruja Ignatova (به‌عنوان رهبر این پروژه) هستند.

The OneCoin Ltd یک محصول بازاریابی شبکه‌ای است که در آن کاربران موجود  یک کمیسیون را برای جذب کاربران جدید به پلتفرم خود پرداخت می‌کنند.

این پروژه، مخصوصاً از سال ۲۰۱۶، با جذب بیش از ۳ میلیون عضو در سراسر جهان، به ویژه در سراسر اروپا و آسیا، از میلیون‌ها دلار بهره برده است. ​

درباره این موضوع، William Sweeney, Jr که معاون مدیرمسئول در اف بی آی است این را توضیح داد که:

همان‌طور که ما ادعا می‌کنیم، OneCoin یک رمزنگاری مجازی بود که تنها در ذهن سازندگان و همکارانش توجیه می‌شد.​​​​​​​

برخلاف ارزهای دیجیتال معتبر، که  سوابق معاملات سرمایه‌گذاران آن‌ها را حفظ می‌کنند، OneCoin هیچ ارزش واقعی نداشت و به سرمایه‌گذارانش هیچ روش ردیابی پول را نمی‌داد و نمی‌توان از آن برای خرید هر چیزی استفاده کرد.در حقیقت، تنها کسانی که قرار بود از وجود آن سود ببرند، بنیان‌گذاران و همکاران آن بودند.

منبع:coingape

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن