ارزهای دیجیتالهمه عناوین

افزایش دو برابری هک‌ها در شبکه‌های رمزارزی ژاپن

اخیراً رسانه‌های محلی ژاپن گزارشی را در فضای رسانه‌ای این کشور منتشر کرده‌اند که نشان از افزایش دو برابری هک‌های صورت گرفته در بخش‌های مختلف بلاک‌چینی و دستگاه‌های IoT دارد. در این گزارش آمده است که تقریباً تمامی این حملات سایبری از جانب کشورهای بیگانه صورت گرفته است.

اگر تنها بخش شبکه‌های رمزارزی و IoT از این مقاله را درنظر بگیریم، اطلاعات نشان می‌دهد که میزان حملات صورت گرفته در سال ۲۰۱۸ میزان ۱۷۰۲٫۸ بر سنسور در روز بوده است که بیانگر دو برابری شدن آن نسبت به سال ۲۰۱۷ می‌باشد. در این گزارش همچنین آمده است که:

 

“تعداد نفوذهای انجام‌شده در شبکه برای ارسال و دریافت پیام‌های ایمیلی و مرورگرها به همان اندازه سال گذشته باقی‌مانده است.”

 

دیگر بخش جالب‌توجه این گزارش انعکاس موقعیت‌های جغرافیایی هکرها است که نشان می‌دهد ۲۰٫۸ درصد از هک‌ها از روسیه، ۱۴٫۱ درصد از چین، ۱۲٫۶ درصد از آمریکا، ۶ درصد از هلند و ۵٫۱ درصد از اکراین می‌باشد. جالب‌تر اینکه تنها ۱٫۶ درصد از تمام هک‌های انجام‌شده علیه این کشور از داخل ژاپن بوده است.

بااین‌وجود پیش‌ازاین در خبرهای متعدد خوانده بودیم که ۵ تا از بانک‌های مطرح کشور ژاپن طی یک همکاری همه‌جانبه در حال راه‌اندازی زیرساخت‌های یک سیستم مالی مبتنی بر فناوری دفترکل توزیع‌شده هستند.

منبع: Cointelegraph

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن