کامپیوترهمه عناوین

افزایش سرعت اینترنت خانگی تا ۴ برابر، وعده آذری جهرمی

دیروز وزیر ارتباطات طی توییتی از آغاز عملیات اجرایی ارتقای اینترنت خانگی از ADSL به VDSL خبر داد.

آذری جهرمی در توییت خود چنین آورده است:
سرعت اینترنت خانگی، را حداقل ۴برابر می‌کنیم. امروز عملیات اجرایی ارتقای اینترنت خانگی از ADSL به VDSL در استان تهران و قم آغاز شد. در هفته‌ی آینده، سایت ثبت‌نام آغاز بکار خواهد کرد. اولویت توسعه با مناطقی است که سرعت نسل ۴ موبایل در آن‌ها از متوسط کشوری پایین‌تر است.
سرویس VDSL نیز با همان سازوکار ADSL و با سیم‌کشی تلفن‌های خانگی کار می‌کند اما سرعت دانلود و آپلود آن تا ۵ برابر بیشتر از ADSL است و در بعضی مواقع می‌توانید با ۶۰ مگابیت در ثانیه دانلود نمایید. در این سرویس با تغییر در تنظیمات مودم یا روتری که در اختیار دارید می‌توانید پهنای باند بیشتری را به ردوبدل شدن دیتا روی خط تلفن اختصاص دهید و درنتیجه سرعت اینترنت شما بالاتر می‌رود. در سرویس‌های VDSL به‌سادگی می‌توان پخش زنده یا لایو استریم دوربین‌های مداربسته را پشتیبانی کرد و این در حالی است که در ADSL این اتفاق با پرش تصویر انجام می‌شود. اگر می‌خواهید بیشتر درباره‌ی تفاوت‌های ADSL و VDSL می‌توانید به این مقاله سری بزنید.
پیش‌ازاین نیز در اوایل تیرماه بود که توییتی مشابه را از وزیر ارتباطات با مضمون تبدیل خطوط خانگی به VDSL داشتیم و بعدازآن فقط اخباری که از این پروژه بیرون می‌رفت فقط نحوه قیمت‌گذاری و تعرفه‌های جدید این سرویس بود، باید منتظر ماند ودید با توجه به شرایط کنونی و استمرار همه‌گیری ویروس کرونا که به‌موجب آن اکثر مردم خانه‌نشین شده‌اند و اینترنت به یکی از حیاتی‌ترین نیازهای روزمره هر ایرانی تبدیل‌شده است، شرکت‌های فراهم‌کننده ارتباطات زیرساخت کشور چگونه رفتار خواهند کرد؟
برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن