ارزهای دیجیتالهمه عناوین

افزایش فعالیت‌های بلاک‌چینی ترکیه

طبق اخبار بلاک‌چینی منتشره در خبرگزاری‌های اروپایی، دانشگاه ترکیه‌ای بازهیر خبر از بازگشایی مرکز بلاک‌چینی خود در بوستون آمریکا داده است. این مرکز برای افزایش مطالعات راهبردی بلاک‌چینی ترکیه با هدف فعالیت بیش‌ازپیش این کشور در این حوزه است.

این مرکز جدا از فعالیت‌های مطالعاتی به دنبال جذب سرمایه سرمایه‌گذاران آمریکا، اتحادیه اروپا و ترکیه می‌باشد تا حضور خود را در این بازار افزایش داده و متخصصین امر را جذب خود کنند.

 

 

در رابطه با تأسیس این مرکز در بوستون، یکی از اعضای هیئت‌مدیره این دانشگاه ترکیه‌ای اذعان کرده که خود نیز به دنبال گذراندن دوره‌های مرتبط با بلاک‌چین و ارتباط بیشتر با سفارت ترکیه در آمریکا است. بورا اردامار، مدیر مرکز بلاک‌چین دانشگاه بازهیر معتقد است:

 

“بلاک‌چین تمامی بخش‌ها را از لجستیک تا تجارت، از تحصیلات تا سلامت، از انرژی تا صنعت کشاورزی تحت تأثیر خواهد داد. این حوزه‌هایی است که محصولات ما و اطلاعات ما باید در محیطی امن قرار گیرد.”

 

علم بلاک‌چین به‌تازگی در حوزه تحصیلات توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. اخیراً دو تا از دانشگاه‌های علوم و صنایع کره جنوبی، یون‌سِی و پوهانگ با همکاری یکدیگر دانشکده‌ای افتتاح کرده‌اند که به‌طور خاص در حوزه بلاک‌چین مطالعه و پژوهش انجام می‎دهند. یکی از پروژه‌های این دانشکده بررسی چگونگی افزایش استفاده روزانه از رمزارزها است.

 

 

صنعت بلاک‌چین به‌تدریج در تمامی کشورهای جهان نفوذ می‌کند. دراین‌بین کشورهایی تصمیم‌گیرنده و مؤثر خواهند بود که هر چه زودتر در این راه قدم گذاشته و ریل‌گذاری‌های اصلی مسیر را خود انجام داده‌اند و نه دیگر کشورها.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن