همه عناوین

انواع کیف پول و امن‌ترین آن‌ها

در این مقاله امن‌ترین و بهترین کیف پول‌های ارز بیت­کوین را مورد بررسی قرار می‌دهیم، اما قبل از معرفی کیف پول‌های بیت­کوین مروری بر انواع کیف پول خواهیم داشت.

Hot wallet

این کیف پول به اینترنت متصل می‌شود و آنلاین است.

Online web wallet

مشابهHot wallet با این تفاوت که تنها از طریق اینترنت قابل‌دسترسی است.

Desktop wallet

کیف پول‌های دسکتاپ (معروف به کیف پول نرم‌افزار) در لپ‌تاپ و رایانه‌های شخصی نصب می‌شوند و در صورت نبود اینترنت قابل‌دسترسی هستند.

Mobile wallet

کیف پول‌های موبایل بر روی گوشی‌های هوشمند نصب می‌شوند که اغلب Hot wallet هستند.

Hardware wallet

کیف پول‌های سخت‌افزاری دستگاه‌های فیزیکی قابل‌حمل با رمزنگاری قوی هستند.

Cold wallet

کیف پول‌های کاملاً آفلاین که تنها ارزهای دیجیتال را دریافت می‌کنند.

Cold wallet آفلاین از Hot wallet آنلاین امن‌تر است اما هر کدام برای اهداف متفاوتی مورداستفاده قرار می‌گیرند. ( ذخیره‌سازی طولانی مدت در مقابل ‌دسترسی سریع تراکنش). نکته قابل‌توجه این است که کیف پول‌های آنلاین وب امنیت بالایی ندارند.

بهترین کیف پول‌های بیت­کوین

 

  • Electrum      

ارزهای پشتیبانی شده: بیت­کوین

Electrum یکی از قدیمی‌ترین کیف پول‌های موجود برای کاربران بیت­کوین است. برای افزایش امنیت کیف پول، شما می‌توانید کلید رمزگذاری خصوصی خود را با مقدار اولیه (Seed) شامل ۱۲ تا ۲۴ واژه ایجاد کنید. عبارت مقدار اولیه نیز یک ابزار بازیابی است، درصورتی‌که رمز عبور خود را فراموش کنید، به کمک عبارت مقدار اولیه می‌توانید کیف پول و محتویات آن را بازیابی کنید.

قابلیت‌های Electrum:

قابلیت پشتیبانی چند امضایی، پشتیبانی از احراز هویت دو عامل (۲FA) سروهای غیرمتمرکز، پشتیبانی از ذخیره‌سازی آنلاین و نصب درایو USB

  • Jaxx    

ارزهای پشتیبانی شده: بیت­کوین، اتریوم، لایت­کوین، بیت­کوین­کش، و ۵۰ ارز دیگر..

Jaxx یکی دیگر از کیف پول‌های امن بیت­کوین است. بخشی از محبوبیت Jaxx به دلیل پشتیبانی این کیف پول از توکن ارزهای دیجیتال می‌باشد که به کاربران این اجازه را می‌دهد که از هر مکانی اوراق بهادار خود را مدیریت کنند.علاوه بر این، این کیف پول از مقدار اولیه ۱۲ کلمه‌ای برای ساختن کلید رمزگذاری خصوصی استفاده می‌کند. بنابراین Jaxx اطلاعات کاربر و اطلاعات کیف پول خصوصی را در سرورهای متمرکز ذخیره نمی‌کند.

  • Mycelium    

ارزهای پشتیبانی شده: بیت­کوین

Mycelium یکی از بهترین کیف پول‌های بیت­کوین برای سیستم‌عامل اندروید است. در سال ۲۰۱۴ جایزه «بهترین نرم‌افزار موبایل» را از Blockchain.info دریافت کرد. همچنین در Google Play Store دائماً امتیازات بالایی دریافت می‌کند. از عوامل پیشرفت این اپلیکیشن به منبع باز بودن آن می‌توان اشاره کرد، به این معنا که می‌توانید توسط کد منبع آن، باگ‌ها و آسیب‌پذیری را بررسی کنید.دوم، ارائه فهرستی بزرگ از ویژگی‌های امنیتی مهم برای محافظت از ارز دیجیتال خود بر روی گوشی هوشمند. علاوه بر این، Mycelium از روش پیشرفته مقدار اولیه استفاده می‌کند، که به‌وسیله آن تمام کیف پول‌های شما به مقدار اولیه شما متصل می‌شود. بدین‌وسیله، با یک‌بار بک آپ گرفتن، تمام کیف پول شما بازیابی می‌شود.

منبع: blocksdecoded

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن