ارزهای دیجیتالهمه عناوین

انتشار ۴۹۵ صفحه سند رسمی جدید از تلگرام برای اولین بار + PDF

احتمالا مقالات قبلی ما در مورد آخرین رویدادها و مباحث بلاک‌چین تلگرام را تا به حال پیگیری کرده اید. امروز یکی از مهم ترین مقالات بلاک‌چین تلگرام را می خواهیم منتشر کنیم. مطلبی که کاملا تالیفی، توسط پژوهشکده مجازی تکنیلو نوشته شده است و تا زمان نگارش مطلب در هیچ سایت روسی، انگلیسی و یا فارسی دیگری منتشر نشده است.

تیم تکنیلو بعد از بررسی و پیداکردن پوشه های مخفی در سایت رسمی بلاک‌چین تلگرام، به چندین وایت پیپر حیاتی و بسیار مهم برای صنعت بلاک‌چین جهان دست پیدا کرد.

مهم ترین قسمت این ماجرا فایل تست بلاک‌چین تلگرام است که مدتی است در اختیار سرمایه داران تلگرام و تعدادی از توسعه دهندگان اکوسیستم تلگرام قرار گرفته است. این افراد با تست و بررسی نسخه لایت کلاینت شبکه تست بلاک‌چین تلگرام، باگ های سیستم را کشف و گزارش می دهند. حجم این فایل ۵٫۴ مگابایت است.

فایل بعدی فایل تنظیمات کلاینت سبک شبکه تست TON Blockchain است که با پسوند .Json موجود است.

تنظیمات بلاک‌چین تلگرام
تنظیمات بلاک‌چین تلگرام

همچنین فایل Readme.txt برای اطلاعات کلی و دستورات نصب کلاینت در پوشه ی اصلی سایت بلاک‌چین تلگرام قرار گرفته است.

 

Howto نام فایل متنی بعدی است که به صورت مرحله به مرحله توضیحاتی از نحوه‌ی ایجاد یک قرارداد هوشمند به کمک کلاینت را در اختیار گذاشته است.

اولین وایت پیپری که در این قسمت برای اولین بار معرفی می کنیم، وایت پیپر Telegram Open Network است که مانند همیشه توسط برادر پاول دوروف یعنی نیکولای دوروف تالیف شده است. تاریخ انتشار این وایت‌پیپر، ۲ مارس ۲۰۱۹ درج شده است.

مقاله بلاک‌چین تلگرام

 

 

وایت پیپر دومی که بازهم برای اولین بار معرفی می کنیم، وایت پیپر Telegram Open Network Blockchain است که تاریخ انتشار آن ۲۶ مارس ۲۰۱۹ است.

بلاک چین تلگرام

 

 

 

خبر دو وایت پیپر بعدی را شاید طی یکی دو روز گذشته شنیده باشید. وایت پیپر Telegram Open Network Virtual Machine  با تاریخ انتشار ۲۳ می ۲۰۱۹ است که موضوع آن ماشین مجازی قراردادهای هوشمند بلاک‌چین تلگرام است.

 

قراردادهای هوشمند تلگرام

 

 

 

و در آخر وایت پیپر مربوط به زبان برنامه نویسی جدید و تالیفی نیکولای دوروف یعنی fift: A Brief Introduction که هدف آن تشریح این زبان برنامه نویسی و نحوه کار آن در قراردادهای هوشمند بلاک‌چین تلگرامی است.

زبان برنامه نویسی قرارداد هوشمند تلگرامی

 

 

قرارگرفتن این مقالات و به روز شدن تاریخ انتشار آنان حاکی از آن است که باید کم کم منتظر خبررسمی رونمایی از بلاک‌چین تلگرام باشیم. بلاک‌چینی که تا به امروز بسیار حاشیه ساز بوده است. با تکنیلو همراه باشید تا آخرین خبرهای بلاک‌چین تلگرام را مطلع شوید.

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن