ارزهای دیجیتالکامپیوترهمه عناوین

انویدیا برای جنگ با کرونا به پا خواست

مبارزه با ویروس همه‌گیر کرونا به حوزه استخراج ارزهای دیجیتال با کارت گرافیک نیز کشیده شده است. انویدیا (NVIDIA)، که یکی از بزرگترین سازنده های تراشه‌های الکترونیکی است به تمام کاربران پیشنهاد داده است که از منابع کامپیوتری خود برای کمک به مبارزه با کرونا استفاده کنند.

به گزارش کوین تلگراف، این شرکت فعال در حوزه فناوری، طی یک پست در شبکه اجتماعی ردیت اعلام کرده است که در قالب طرح «بی استفاده در خانه» (Folding@home) آماده است که کمک‌های مالی کاربران را دریافت کند. به این صورت که ظرفیت گرافیکی کامپیوترهایی که کاربران از آنها استفاده نمی‌کنند را در اختیار گرفته و برای کمک به تحقیقات درباره کووید ۱۹ و سایر بیماری‌ها از آن استفاده کند.

در این طرح از توان پردازشی افراد شرکت‌کننده برای پردازش داده‌های مورد نیاز دانشمندان استفاده می‌شود. شما با هر توان پردازشی که دارید، می‌توانید در این طرح شرکت کنید. با ورود به وب‌سایت این طرح و دانلود یک نرم‌افزار مخصوص، می‌تواند توان پردازشی خود را تعیین و سپس به پردازش داده‌های آماری ارائه‌شده بپردازید. علاوه بر کووید ۱۹، چند بیماری دیگر از جمله سرطان نیز در فهرست این طرح قرار دارند.

انویدیا سایر شرکت‌های صنعت بازی‌سازی مانند «NZXT» و «Razer» را نیز به این کار دعوت کرده است. حتی شرکت‌های «Intel» و «MSI» نیز از این پروژه حمایت کرده‌اند.

اگرچه این پیشنهاد به طور مستقیم روی گیمرها متمرکز شده بود، اما ماینرهای ارز دیجیتال نیز به دلیل منابع فنی و سخت‌افزاری قدرتمندی که در اختیار دارند می‌توانند در این طرح شرکت کنند.

بسیاری از پروژه‌ها که در قالب «Folding@home» در حال مبارزه با شیوع ویروس کرونا با استفاده از طرفیت‌های گرافیکی اهدایی هستند، در تلاش برای تولید واکسنی برای ویروس، تولید پروتئاز برای مهار بیماری یا منزوی کردن آن، و یا بدست آوردن اطلاعاتی در مورد جهش ویروس کووید ۱۹ هستند.

موقعیت اضطرار جهانی هنوز پابرجاست. این ویروس باعث شده است که چندین دولت برای جلوگیری از شیوع آن تصمیمات بسیار جدی اتخاذ کنند. همچنین این ویروس باعث لغو و یا به تعویق افتادن تعدادی از کنفرانس‌های حوزه ارزهای دیجیتال شده است.

منبع : cointelegraph

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن