نرم‌افزار و اپلیکیشنهمه عناوین

اپلیکیشن دایرکت اینستاگرام بسته خواهد شد

فیسبوک صاحب کنونی اینستاگرام دستور غیر فعال کردن اپلیکیشن مستقل اینستاگرام دایرکت را صادر کرده است.
کاربران این اپلیکیشن نوتیفیکیشنی دریافت کرده‌اند که در آن آمده در ماه‌های آینده، اپلیکیشن مذکور تعطیل می‌شود. البته محتویات آن به صورت خودکار به اینستاگرام منتقل می‌شود و به همین خاطر کاربران آن لازم نیست کار خاصی انجام دهند. این خبر را مت نوارا، یکی از مفسران صنعت رسانه های اجتماعی در فروشگاه پلی استور بیان کرده است، اپلیکیشن دایرکت در دسامبر ۲۰۱۷ معرفی شد و بیش از هر چیزی یک اپلیکیشن مبتنی بر دوربین است که از تعداد زیادی فیلترهای مشابه اسنپ‌چت بهره می‌برد و همچنین برای ارسال پیام به دوستان اینستاگرامی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. به نظر می‌رسد اینستاگرام به رصد اسنپ چت علاقه زیادی دارد مثلا باید به سال ۲۰۱۶ اشاره کنیم که اینستاگرام برای اولین بار قابلیت استوری را معرفی کرد و اکنون تبدیل به یکی از مهمترین بخش های این اپلیکیشن شده است.


عرضه اولیه این اپلیکیشن به کشور های شیلی، اسراییل، ایتالیا، پرتغال، ترکیه و اروگوئه بر میگردد و هیچ وقت به عنوان یک اپلیکیشن بین المللی عرضه نشد. سخنگوی اینستاگرام گفته که آن‌ها می‌خواهند تمرکز خود را به بخش دایرکت موجود در اینستاگرام معطوف کنند و در حال حاضر، تمام ویژگی‌های اپلیکیشن مستقل دایرکت، در داخل اینستاگرام وجود دارد. زمانی که نسخه اولیه دایرکت منتشر شد، برخی گمانه‌زنی کردند که احتمالا اینستاگرام قصد دارد این مشخصه را در نهایت از اپلیکیشن جدا کند. اما حالا که فیسبوک قصد دارد در آینده‌ی نه‌چندان دور پیام‌رسان‌های اینستاگرام، واتس‌اپ و فیسوک را به یکدیگر متصل کند تا کاربران آن‌ها بتوانند به راحتی با یکدیگر ارتباط داشته باشند، کنار گذاشتن اپلیکیشن آزمایشی دایرکت اقدامی منطقی محسوب می‌شود.
شایعات جدیدی برای دایرکت مستقیم اینستاگرام مطرح است، به گفته برخی از کاربران هنگامی که قصد فرستادن پیام به افراد غیر فالو خودشان را دارند اینستاگرام از این کار ممانعت می کند و اجازه فرستادن پیام را گرفته است. این خبر هنوز به طور رسمی تایید نشده است.

منبع: theverge

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن