ارزهای دیجیتالهمه عناوین

ایران به زودی با رونمایی رمزارز خود آمریکا و سوئیفت را دور خواهد زد

طبق گزارش خبرگزاری الجزیره، در هفته جاری ایران رمز ارز خود با حمایت دولت را در کنفرانس سیستم های پرداخت و بانکداری الکترونیک در تهران رونمایی خواهد کرد.

ایران که از ماه نوامبر با تحریم های جدید آمریکا روبه رو شده است، قصد داشت بوسیله ابزارهای مالی تحت بلاک‌چین راهی برای دور زدن تحریم های اقتصادی بیابد.
یک ارز دیجیتال توسط بانک مرکزی (CBDC) عرضه شده است که می تواند یک رمز ارز با پشتوانه ریال باشد. به نظر می رسد ایران بتواند جایگزینی برای سوئیفت تولید کند. سوئیفت یک سیستم پرداخت بین المللی است که دسترسی برخی از بانک های ایرانی به آن قطع شده است.
یاشار راشدی، فعال بلاک‌چینی از شرکت رادفا گفت: “این ارزهای مجازی احتمالا نمی توانند به خاطر طبیعت متمرکزشان جایگزین بلاک چین شوند ولی وجودشان بی ضرر است.” او همچنین گفت:

حتی بانک های مرکزی ممکن است نتوانند به صورت گسترده و عمومی در حوزه رمز ارز ها خدمات داشته باشند اما می توانند با ارائه ویژگی های جدید به استارت آپ ها و توسعه دهندگانی که قبلا مجبور بودند با بانک های متمرکز همکاری داشته باشند، کمک بزرگی کنند.

پروژه روسیه، روبل مجازی، هنوز چند سال تا انتشار فاصله دارد ‌. ارز دیجیتال ونزوئلا، پترو، در جریان است ولی با اتهامات مختلف غیرقابل قانونی بودن مواجه شده است .
به گفته یکی از امضاکنندگان قرارداد بلاک چین چینپوینت بین ایران، روسیه و ارمنستان، ایران در حال توسعه شیوه بلاک چین برای جایگزینی سوئیفت است .
یوری پریپاچکین، رئیس مجمع روسی صنعت مجازی و بلاک چین گفت:« طبق اطلاعات ما، یک مدل ایرانی از سوئیفت در راه است.»
در دسامبر، قانونگذاران آمریکا هشدار دادند که هر شکلی از ریال مجازی را تحریم خواهند کرد.

منبع: Cointelegraph

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن