آموزشیهمه عناوین

اینترنت در پلتفرم آموزشی “شاد” رایگان می‌شود

استفاده از اینترنت در فضای شبکه‌ی شاد، پلتفرم اختصاصی آموزش‌‌و‌‌پرورش، برای معلمان و دانش‌آموزان رایگان می‌شود.

پلتفرم اختصاصی آموزش‌‌و‌‌پرورش پس از مشکلات مختلف، نهایتا ۲۱ فروردین با همکاری روبیکا آغاز به کار کرد و پس از ثبت‌نام مقطع ابتدایی تا دیروز، از روز سه‌شنبه، ۲۶ فروردین‌، ثبت‌نام مقطع متوسطه را آغاز کرد.

پلتفرم شاد مشکلاتی همچون هزینه‌ی اینترنت و قطع‌ و‌ وصلی اینترنت و دسترسی نداشتن تمام دانش‌آموزان به اینترنت یا موبایل را با خود به‌همراه داشته است. با تمام این اوصاف، امروز رئیس مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات آموزش‌و‌پرورش اعلام کرد استفاده از اینترنت در فضای شبکه شاد به‌زودی برای معلمان و دانش‌آموزان رایگان میشود.

هرچند آموزش‌و‌پرورش با همکاری وزارت ارتباطات اینترنت رایگان برای استفاده معلمان در آموزش مجازی در نظر گرفت، باتوجه‌به اینکه اینترنت رایگان براساس کدملی معلمان اختصاص داده می شد، ممکن است افرادی که خط موبایل آن‌ها به‌نام شخص دیگری است، از این خدمات بهره‌مند نشده باشند. با رایگان‌شدن اینترنت در شبکه ی شاد، نگرانی معلمان و دانش‌آموزان برای حجم و هزینه اینترنت از بین میرود.

شرفی همچنین افزود اگر دانش‌آموزان به هر دلیلی، مانند دسترسی نداشتن به وسایل هوشمند در ساعاتی از شبانه‌روز، امکان حضور در شبکه ی شاد را نداشته باشند، اطلاعات کلاس درس برای آن‌ها ذخیره میشود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میدانستید ؟

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن