ارزهای دیجیتالهمه عناوین

بازداشت هکر ۱۸ ساله ژاپنی به اتهام سرقت بیش از ۱۳۰هزار دلار به صورت ارزهای دیجیتال

شهروند ۱۸ ساله ژاپنی به اتهام سرقت بیش از ۱۳۰ هزار دلار به صورت ارز دیجیتال دستگیر شد. این فرد اهل Utsunomiya ژاپن است و نام او تا به حال فاش نشده است.

این فرد مقدار ارز دیجیتال زیادی را با هک کردن دزدیده است. این اولین بار می باشد که مقامات در ژاپن پرونده ای راجع به سرقت ارزهای دیجیتال را بررسی می کنند. مقامات پلیس بیان کردند این فرد بیش از ۱۰۰ هزار دلار ارز دیجیتال را از تاریخ ۱۴ آگوست تا ۱ سپتامبر ۲۰۱۸ به سرقت برده است. این فرد با هک وبسایت موناپی (Monappy) توانسته است سرمایه ها را بدزدد. موناپی سایتی است که تریدرهای برای مدیریت ارز دیجیتال موناکوین از آن استفاده می کنند.

همانطور که توسط مقامات ژاپنی بیان شد این هکر با استفاده از نرم افزار همتا به همتا تور جزییات اطلاعات خود نظیر آدرس IP را مخفی کرده است. علی رغم تلاش های این هکر برای مخفی کردن آدرس خود، محققان امنیتی توانستند آدرس این فرد را پیدا کنند و وی را از طریق تجزیه و تحلیل گزارش های ارتباطی که توسط هکر در سرور موناپی (Monappy) باقی مانده بود بیابند.

البته دقیقا نحوه دزدی سرمایه ها توسط این هکر مشخص نیست، مقامات پلیس گفته اند که او توانسته است از یک آسیب پذیری در کدبندی سایت استفاده کند که شامل ارسال پول به کاربران می باشد.

منبع: bleepingcomputer

نوشته های مشابه

آیا میدانستید ؟

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن