تکنیلوسلامت و طبیعتهمه عناوین

بازگشت کریستینا کوچ به زمین پس از ۳۲۸ روز

کریستینا کوچ (Christina Koch) فضانورد زن ناسا پس از ثبت رکورد طولانی‌ترین اقامت در فضا توسط یک زن، با کپسول سایوز MS-13 به زمین بازگشت.الکساندر اسکوورتسوف (Alexander Skvortsov) فضانورد روسی و لوکا پارمیتانو (LucaParmitano)  فضانورد اهل کشور ایتالیا همراه با کوچ به زمین بازگشتند. آنها ایستگاه فضایی بین المللی را صبح دیروز به وقت تهران ترک کرده و ۱۲:۴۲ بعد از ظهر به زمین رسیدند.

کپسول حامل این فضانوردان پس از باز کردن چترها فرود آرامی را در جنوب شرقی شهر دور افتاده جزقازغان (Dzhezkazgan) در کشور قزاقستان تجربه کرد.

کریستینا کوچ ۱۴ مارس ۲۰۱۹ همراه با دو فضانورد دیگر سفر خود به ایستگاه فضایی بین المللی را آغاز کردند. او ۳۲۸ روز را در این ایستگاه سپری کرده و رکوردار طولانی‌ترین مدت زمان حضور در فضا توسط یک فضانورد زن است. مأموریت فضایی طولانی مدت کوچ به محققان ناسا کمک می کند تا اثرات سفرهای فضایی این چنینی روی فضانوردان زن را بررسی کنند.

کوچ در طول مأموریت خود ۵۲۴۸ مرتبه زمین را دور زد و مسافتی در حدود ۱۳۹ میلیون مایل (۲۲۳۶۹۸۸۱۶ کیلومتر) را طی کرد. وی در طول ۱۱ ماه اقامتش در ایستگاه فضایی بین المللی موفق شد اولین راهپیمایی فضایی زنانه را انجام دهد. وی در کل شش راهپیمایی فضایی انجام داد و ۴۲ ساعت و ۱۵ دقیقه را بیرون از ایستگاه سپری کرد.

پارمیتانو و اسکوورتسوف هر کدام ۲۰۱ روز را در فضا گذرانده اند. این دو فضانورد ژوئیه سال گذشته همراه با اندرو مورگان (Andrew Morgan) به فضا پرتاب شدند. مأموریت مورگان بیشتر طول کشید و حدودا دو ماه و نیم دیگر به زمین برمی‌گردد.

پارمیتانو با بازگشت به زمین، دومین مأموریت فضایی خود را به اتمام رساند. او ۳۶۷ روز را در فضا سپری کرده که بیشتر از تمام فضانوردان آژانس فضایی اروپا (ESA) بوده است. وی چهار راهپیمایی فضایی انجام داد و مجموعاً ۳۳ ساعت را خارج از ایستگاه بین المللی گذراند.

منبع : Slash Gear

برچسب ها

نوشته های مشابه

آیا میدانستید ؟

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن