ارزهای دیجیتالهمه عناوین

وارن بافت: بیت‌کوین ابزار قمار است

بر هیچ‌کس پوشیده نیست که وارن بافت موافق بیت‌کوین نیست و البته این پیرمرد بازار بورس آمریکا که بسیاری او را نخبه‌ترین فرد فعال در بورس آمریکا طی چند ده سال گذشته می‌دانند برای اظهارنظرهای خود دلیل دارد. اما دراین‌بین افرادی که در حال سودآوری بسیار از بازار بی در و پیکر رمزارز بیت‎کوین در داخل ایران دارند وی را به‌سادگی نقد و حتی در بعضی از مقالات او را کسی می‌دانند که رمزارزها و بیت‎کوین را نفهمیده و نمی‌شناسد!

 

 

شاید این افراد فراموش کرده‌اند که وارن بافت به‌عنوان سرمایه‌گذار در حوزه سهام در وال‌استریت به‌عنوان سرمایه‌گذار ارشد شرکت‌هایی نظیر کوکاکولا و به‌عنوان یک سرمایه‌گذار اولد اسکول در وال‌استریت قابل‌تقدیر است.
البته برخی از این خبرگزاری‌ها  که به‌حق در اطلاع‌رسانی اخبار مرتبط با دنیای رمزارزها، رسانه‌های خوبی قلمداد می‌شود اما از مقالات منتشره آن پرواضح است که دست‌اندرکاران آن‌ها عمدتاً از فعالان و دارندگان بیت‌کوین هستند که معمولاً بدون انصاف از این رمزارز بدون پشتوانه و قوا تعریف و تمجید می‌کنند.
یکی از آخرین مقالات منتشره توسط آن‌ها درمورد اظهارنظرهای اخیر وارن بافت درباره بیت‎‌کوین است که از وی در همایش سالیانه سهامداران برکشایر هاتاوی سؤال پرسیده شد ابراز کرده است. او این بار هم از بی‌ارزش بودن این رمزارز گفته و آن را “ابزار قمار” خوانده است. اما این بار نیز نویسندگان غیرمتخصص این وبسایت‌ها بر صحبت‌های وارن بافت تاخته و او را به “نفهمیدن بیت‌کوین” متهم می‌کند!
شاید خوب باشد بدانیم که یک رسانه با حتی ذره‌ای قدرت تأثیرگذاری بر مخاطب باید حد انصاف را رعایت کرده و از سودآوری‌های شخصی در اظهارنظرهای عمومی امتناع ورزد.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن