نرم‌افزار و اپلیکیشنهمه عناوین

باگ امنیتی در نرم‌افزار SHAREit و دسترسی هکرها به فایل‌ها

اپلیکیشن SHAREit با بیش ۱ میلیارد کاربر یکی از بزرگ‌ترین نرم‌افزارهای اشتراک‌گذاری فایل به شمار می‌آید. این اپلیکیشن به دلیل سرعت بالایی که در انتقال فایل داشت به محبوبیت بالایی دست‌یافت. اما امروز طبق گزارش Threat Post، این اپلیکیشن از ۲ باگ امنیتی برخوردار بوده است که به هکر‌ها این امکان را داده است تا به فایل‌ها دسترسی داشته باشند.

این باگ‌ها توسط محققانی در Redforce کشف شده است که هکر می‌تواند سیستم احراز هویت را دور بزنند و علاوه بر دسترسی به فایل‌ها، به توکن های فیس‌بوک و Cookieها هم دسترسی پیدا کنند . نکته قابل‌توجه این است که این باگ‌ها در سال ۲۰۱۸ شناسایی و در سال ۲۰۱۸ برطرف شدند. «سیستم امتیازدهی برای آسیب‌پذیری‌ها» نیز به آن عدد ۸.۲ را داده بود.

این شرکت به دلیل اینکه بسیاری از کاربران خود را از دست ندهد تصمیم گرفت جزییات این آسیب‌پذیری را فاش نکند. SHAREit همچنین بعد از اینکه باگ‌های خود را در سال ۲۰۱۸ برطرف کرد، هیچ‌گونه همکاری با محققان Redforce نداشت و از جزییات این آسیب‌پذیری اطلاعاتی به آن‌ها ارائه نکرد. همان‌طور که گفته شد ظاهراً این باگ‌ها برطرف شده‌اند و دلیلی برای نگرانی وجود ندارد.

منبع: technotification

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن