ارزهای دیجیتالهمه عناوین

تکذیب بایننس نسبت به فاش شدن اطلاعات KYC خود در دارک‌وب

بایننس یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال با انتشار بیانیه‌ای مدعی شد که هیچ اطلاعاتی از KYC کاربران خود در فضای دارک‌وب انتشار نیافته است، چرا که اطلاعات کاربران صرافی بایننس دارای واترمارک دیجیتال می‌باشد.

به گزارش خبرگزاری سی ان ان یک هکر به نام ExploitDOT اطلاعاتی از کارت‌های اعتباری کاربران را از صرافی‌های بزرگ مانند بایننس را در دارک‌وب منتشر کرده است. این هکر برای اثبات حرف خود، ۳ مدرک نمونه شامل عکس از چهره افراد همراه با کارت شناسایی به همراه کلمه بایننس برای متقاضیان ارسال کرده است.

در واکنش به این ادعا، بایننس بزرگ‌ترین صرافی ارزهای رمزپایه اعلام کرد که خبر منتشرشده در رابطه با صرافی بایننس جعلی بوده و اطلاعات آن‌ها در دارک وب فاش نشده است. طبق ادعای این صرافی، داده‌های KYC بایننس با کنترل دقیق آن‌ها ذخیره و جمع‌آوری می شود و این پروسه تحت نظارت سیاست‌های سختگیرانه امنیتی می‌باشد. بعدازاینکه بایننس متوجه شد که اطلاعات فاش شده دارای واترمارک دیجیتال نیستند، توانست اثبات کند که این حساب‌های فاش شده متعلق به حساب‌های کاربران بایننس نمی‌باشد.

بایننس همچنین اعلام کرد که واترمارک‌های دیجیتال برای هر حساب کاربری اختصاص‌یافته است که فقط تحت شرایط خاصی قابل‌خواندن می‌باشند. از زمان تولید آن‌ها، در صورت اعمال هرگونه تغییر در حساب کاربری، واتر مارک ها همچنان قابل‌شناسایی می‌باشند. جهت شفاف‌سازی بیشتر، بایننس تأکید کرد که اطلاعات KYC کاربران بر اساس استاندارد AES رمزگذاری شده است.

منبع: ccn

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن