ارزهای دیجیتالتکنیلوهمه عناوین

مونرو، مشهورترین رمزارز برای هکرها!

نوعی بدافزار که به تازگی شناسایی شده است، ترفندی نگران کننده و خطرناک استفاده می کند تا رمزارز را روی سرورهای کلود استخراج کند در حالی که قابل شناسایی نیز نمی باشد.
دو محقق به نام های شینگوجین و کلود شیائو از شرکت امنیت سایبری “پالو آلتو نتورک” (Palo Alto Networks) اخیرا گزارشی منتشر کرده اند که طبق آن بدافزاری از گروه راک (Rocke Group) زیرساخت های کلودی مردم را هدف قرار داده است. هنگامی که این بدافزار دانلود می شود نقش ادمین پیدا کرده و کنترل کار را به دست می گیرد. این بدافزار در ابتدا تنظیمات امنیتی کلود را لغو نصب کرده و سپس کدهایی را وارد می کند که اقدام به استخراج رمزارز مونرو می کند.
این محققان به این موضوع پی برده اند که بدافزار راک بعد از وارد کردن کد، ۵ محصول امنیتی کلود از سرورهای لینوکس را لغو نصب می کند؛ از جمله این محصولات، ارائه کنندگان برجسته کلود در چین، علی بابا (Alibaba) و تِنسِنت (Tencent) هستند.
این دو محقق در رابطه با این بدافزار می گویند:

” تا جایی که ما می دانیم این بدافزار اولین بدافزاری است که قادر به هدف گذاری و حذف محصولات امنیتی کلود هست.”

نوامبر سال گذشته شرکت تحقیقات امنیت سایبری اسرائیلی “فناوری نرم افزارهای چک پوینت” (check point software technologies) طی گزارشاتی نشان داد که رمزارز مونرو دچار یک بدافزار شده و قادر به شناسایی نیز نمی باشد.
کماکان مونرو به عنوان مشهورترین رمزارز در بین هکرها شناخته می شود. هفته گذشته یک تحقیق دانشگاهی نشان داد که هکرها توانسته اند حداقل ۴٫۳۲ درصد از کل گردش مانینگ مونرو را به سرقت ببرند.
شرکت مکافی (McAfee) همچنین در ماه دسامبر اعلام کرد که بدافزارهای کریپتو ماینینگ در سال گذشته ۴ هزار درصد افزایش یافته است.

 

منبع: Coindesk

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن