ارزهای دیجیتالهمه عناوین

برق ماینر‌ها به دلیل مصرف غیرمجاز قطع خواهد شد

شرکت توانیر بخشنامه جدیدی به مدیران شرکت‌های توزیع و برق منطقه‌ای ابلاغ کرده است که طی این ابلاغیه، اقدامات جدی برای قطع انشعابات برق استفاده‌کنندگان از دستگاه‌های ماینر صورت خواهد گرفت.
به گزارش برق نیوز،با فرارسیدن فصل تابستان می‌شد انتظار داشت که شرکت توانیر موضعی جدی‌تر در برخورد با ماینر‌های ارز دیجیتال اتخاذ کند و بالاخره اتفاق افتاده و مدیر عامل شرکت توانیر ابلاغیه قطع برق ماینر‌ها را به کلیه شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع کشور صادر کرد.

با همین زمینه شرکت مدیریت، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) در ابلاغیه‌ای، استفاده از برق خانگی برای اموری مانند استخراج ارز دیجیتال را مغایر با بند «د» جزء «۱-۵۰-۴» آیین نامه تکمیلی تعرفه‌های برق مربوط به قطع موقت انشعاب «موضوع مصرف غیرمجاز برق» دانسته و به کلیه شرکت‌های زیرمجموعه خود دستور شناسایی و جمع آوری موقت انشعابات کاربران مشمول این عمل را صادر نموده است.

با این اوصاف سوالی که پیش می‌آید این است که ماینر‌ها برای رسیدن به اهداف خود باید چه کنند؟ چرا که خلاء قانونی و عدم وجود ساختاری مشخص برای سر و سامان دادن به این صنعت مسلماً می‌تواند در هر دو سمت باعث ایراد خسارت به دولت و ماینر‌ها شود.

در این حالت پیشنهاد می‌شود که با اختصاص انشعابات ویژه مانند انشعابات صنعتی و یا امور دیگری که بتواند منافع ماینر‌ها را نیز ملاحظه و به آن‌ها رسیدگی کند، شرایط توسعه کار آن‌ها را نیز فراهم کرد. در نظر داشته باشید که برق خانگی با یارانه خود قیمت بسیار کمتری از برق صنعتی دارد و دلیل اصلی «غیر مجاز» اعلام کردن این موضوع از سوی شرکت توانیر نیز همین استفاده از برق خانگی برای امور غیر بوده است.

منبع: برق‌نیوز

نوشته های مشابه

آیا میدانستید ؟

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن