ارزهای دیجیتالهمه عناوین

بلاک‌چینی شدن سرویس‌های خودپرداز سعودی

طبق گزارش خبری که در ۲۷ فوریه (۱۸ اسفند) منتشر شد، (Alhamrani Universal (AU شرکت ارائه‌دهنده دستگاه‌های خودپرداز عربستان سعودی به‌منظور توسعه دستگاه‌های خودپرداز بیومتریک تحت بلاک‌چین با پلتفرم بلاک‌چینی شناسایی هویت ShoCard همکاری کرده است.

در این همکاری شرکت سعودی و پلتفرم ShoCard، نوع جدیدی از یک دستگاه ATM را که با ترکیب تکنولوژی بلاکچین و بیومتریک به عنوان بخشی از یک فرآیند اعتبارسنجی پنج فاکتوری تشکیل می‌دهند، خواهیم دید. گزارش‌ها حاکی از آن است که این ATM به مشتریان اجازه می‌دهد تا از یک برنامه کاربردی مبتنی بر بلاک چین و تشخیص چهره به جای شماره شناسایی شخصی برای برداشت پول استفاده کنند.

این دستگاه‌های خودپرداز ظاهراً قادر به برقراری ارتباط میان بانک‌ها در منطقه خواهند بود، در حالی که استقرار فن‌آوری بلاکچین به آن‌ها اجازه می‌دهد تا هویت کاربران را بدون نیاز به دسترسی به پایگاه‌های داده بانک تأیید نماید.

Armin Ebrahimi، بنیان‌گذار و مدیرعامل ShoCard، گفت که بلاک چین از هویت افراد محافظت می‌کند در حالی که اطلاعاتی را که بانک‌ها نیاز به تأیید اینکه این یک بازگیری قانونی است، تأیید می‌کند.

شرکت AU که در سال ۱۹۸۱ تأسیس شد، بزرگ‌ترین تولیدکننده ATM در خاورمیانه بوده و بیش از ۵۰ درصد از سهام بازار  ATM در عربستان سعودی را به خود اختصاص داده است.

منبع: Cointelegraph

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن