ارزهای دیجیتالهمه عناوین

انتشار ۴۰ میلیون دلار اوراق سبز مبتنی بر بلاک‌چین توسط دومین بانک بزرگ اسپانیا

دومین بانک بزرگ اسپانیا یعنی بانکو بیلبائو ویزکایا آرژِنتاریا (BBVA)، خبر از اولین انتشار اوراق سبز مبتنی بر بلاک‌چین داد. این بانک با شرکت بیمه اسپانیایی به نام مپفِر (Mapfre) این معامله را انجام داد.

این شرکت بیمه ۳۵ میلیون یورو تقریبا معادل ۴۰ میلیون دلار برای محصولات پایدار حوزه انرژی های پاک سرمایه گذاری کرد. در مطلب منتشر شده از این قرارداد آمده است که این سرمایه های جمع آوری شده برای پروژه های سبز (منابع طبیعی، انرژی های نو و …) زیر چتر اهداف پایدار و مترقی بانک BBVA هزینه خواهد شد. آقای خوان گارات، مدیر فروش حوزه بین الملل این بانک، اعلام داشت که تمرکز بانک BBVA بر روی راهکارهای پایدار و نوآورانه است. همچنین اضافه کرد:

استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده برای این نوع کار و تراکنش ها، به ما اجازه می دهد تا فرآیندها را تسهیل کنیم و مراحل مذاکره را ساده تر کنیم.

قبلا در ماه دسامبر ۲۰۱۸، این بانک اسپانیایی، خبر از وامی مبتنی بر بلاک‌چین معادل ۱۵۰ میلیون یورو (۱۶۹ میلیون دلار) داده بود. این وام اولین وام مبتنی بر بلاک‌چین بانک BBVA بود که به یک وام گیرنده غیر اسپانیایی داده شده بود.

۲ بانک اصلی اسپانیا یعنی BBVA و بانکوسانتاندر (Banco Santander) در تاریخ ۲۲ نوامبر ۲۰۱۸ به اجماع اروپایی برای برنامه های مطمئن بلاک‌چینی پیوسته بودند. این اجماع اروپایی بنا دارد تا قوانین بلاک‌چینی را در اروپا توسعه دهد. همچنین می خواهد برنامه های کاربردی بلاک چینی اروپایی را زمینه ساز شود.

این خبرها حاکی از آن است که بلاک‌چین اسپانیا در حال رشد است و می خواهد سهم بیشتری از فناوری بلاک‌چین داشته باشد. وام بلاک‌چینی و انتشار اوراق سبز بلاک‌چینی از مواردی است که باید بیشتر بر روی آن کار کرد.

 

منبع: Cointelegraph

برچسب ها

نوشته های مشابه

آیا میدانستید ؟

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن