ارزهای دیجیتالهمه عناوین

شرکت CasperLabs بلاک‌چین جدیدی را ارائه خواهد داد

شرکت تحقیق و توسعه بلاک‌چینی CasperLabs محقق اتریوم Vlad Zamfir را به‌عنوان معمار ارشد پروتکل اجماع استخدام کرده است.

کسپرلبز شرکتی است که در تلاش است پروتکل Casper که Proof of Stake و مبتنی بر اتریوم است را توسعه دهد. در یک ارز با الگوریتم PoS، سازندگان بلوک در یک انتخاب تصادفی و با توجه به دارایی و ثروت کاربر انتخاب می‌شوند. گاهی سن دارایی مدنظر است که به آن «coin age» می‌گویند.

Vlad Zamfir در ماه مارس ۲۰۱۷ اعلام کرد که اتریوم امن و مقیاس‌پذیر نیست. او همچنین این فناوری به کار رفته در اتریوم را نابالغ خواند و از دولت خواست از این ارز در برنامه‌های اساسی خود استفاده نکند.

طبق گزارش کوین‌تلگراف در دسامبر سال گذشته، Vitalik Buterin، بنیان‌گذار اتریوم اعلام کرد که، “بلاک‌چین های آینده که از الگوریتم اثبات سهام استفاده می‌کنند، بسیار کارآمدتر خواهند بود. هر چه بهره‌وری بیشتر باشد، اپلیکیشن های غیرمتمرکز بسیار کارآمدتری تولید خواهد شد که هزینه کمتری هم دارند.”

Zamfir معتقد است:

الگوریتم‌های PoS بسیار امن‌تر از بلاک‌چین های فعلی خواهند بود. با وجود اینکه من مطمئن نیستم بیت‌کوین و اتریوم بتوانند پروتکل‌های خود را بروزرسانی کنند.

در ماه مه ۲۰۱۸، طبق تحلیلی که در کوین‌تلگراف منتشر شد، انتظار رفت که کسپر بتواند مشکل مصرف بالای انرژی را حل کند. همچنین دسترسی به سخت افزار های ماینینگ، مرکزی برای استخرهای ماینینگ، و ظهور ASIC ها مدنظر این شرکت قرار گرفته است.علاوه بر «شاردینگ»، بهبود مقیاس‌پذیری به کمک الگوریتم PoS، از برنامه‌های پیش روی این شرکت است.

 

منبع: cointelegraph

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن