موبایلهمه عناوین

بهترین دوربین گوشی در سال ۲۰۱۹

در این مقاله بهترین دوربین گوشی که تا به حال تولید شده را به شما معرفی می کنیم.

در سال های اخیر تولید کنندگان گوشی به شدت بر روی دوربین های گوشی های خود کار کرده اند. در نتیجه شما می توانید بدون هیچ ویرایشگری عکس ها و ویدیوهای خارق العاده ای را به ثبت برسانید.

اخیرا شرکت هواوی، گوشی هوشمند P30 خود را معرفی کرده است که با تکیه بر دوربین بی رقیب است. وقتی نگاهی به ویژگی های دوربین این دو گوشی می‌کنیم بی اغراق باید حرف مدیرعامل هوآوی که  ” قوانین عکاسی با موبایل را باز نویسی خواهیم کرد” بپذیریم چرا که دوربین این گوشی توانست نمره ۱۱۲ را از سایت معتبر DxOMark بگیرد.

به نظر می رسد بهترین دوربین گوشی در این سه ماهه‌ی نخست سال ۲۰۱۹ متعلق به گوشی هواوی پی ۳۰ پرو است. هواوی عکاسی موبایلی را با اضافه کردن یک دوربین ۴۰ مگاپیکسلی به قاب پشتی پرچمدار جدید خودش تغییر داد. در این سنسور اصلی٬ رنگ سبز در RGB به زرد تغییر کرده تا عملکرد بهتری در شرایط نوری ضعیف‌تر به دست آید. خوشبختانه نتیجه‌ی به دست آمده نیز شگفت انگیز بوده است: با نور کم این گوشی می‌تواند حتی بهتر از گوشی گوگل پیکسل ۳ و قابلیت پیشرفته‌ی معروف Night Sight عمل کند. سنسور ثانویه‌ی آن نیز یک سنسور ۲۰ مگاپیکسلی با لنز فوق عریض است، در حالی سومین سنسور یک لنز پریسکوپی با قدرت ارائه ی زوم اپتیکال ۵ برابری و زوم دیجیتالی ۵۰ برابری است. در انتها٬ یک دوربین TOF 3D برای ثبت اطلاعات عمق در یک تصویر روی قاب پشتی قرار گرفته است.

نمونه عکاسی ماکرو از فاصله ۲٫۵ سانتی متری

 

نسخه‌ی اصلی هواوی پی ۳۰ نیز از پیکربندی دوربین مشابه بهره می‌برد٬ اما تفاوت‌هایی بین این دو گوشی وجود دارد. در حالی که سنسور اصلی که یک سنسور ۴۰ مگاپیکسلی RYYB است همچنان حضور دارد٬ اما سنسور TOF از آن حذف شده و زوم اپتیکال نیز از ۵ برابر به ۳ برابر کاهش پیدا کرده است. اما به جز این دو گزینه٬ گزینه‌های جذاب دیگری نیز در بازار وجود دارد که با قیمت کمتری عرضه می‌شوند.

نوشته های مشابه

آیا میدانستید ؟

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن