تکنیلوسلامت و طبیعتهمه عناوین

بهترین عکس‌های حیات‌وحش سال ۲۰۱۹

سایت حیات‌وحش نشنال جئوگرافیک بهترین عکس‌های حیات‌وحش سال ۲۰۱۹ را منتشر کرده است، تصویری نادر و کمیاب یک روباه که به یک موش خرمایی کوهی (marmot) حمله می‌کند، توانست لقب بهترین عکس سال را کسب کند.

یونگ کینگ بائو (Yongqing Bao) برای این عکس جذاب از موش خرمایی در موزه تاریخ طبیعت لندن جایزه خودش را دریافت کرد. این عکس در ارتفاع ۱۴ هزار و ۸۰۰ پایی از سطح دریا در فلات‌های تبت (که به بام جهان معروف‌اند) گرفته‌شده است.

 

کروز ادمن چهارده‌ساله توانست با این عکس از زیرآب، عنوان “جوان‌ترین عکاس حیات‌وحش” را از آن خود کرد، ماهی مرکب صخره بزرگ که در یک شیرجه شبانه گرفته‌شده است.

شانگ ژن فن (Shangzhen Fan) توانست جایزه مربوط به بخش “حیوانات در زیستگاه خودشان ” را با این عکس هوایی از گله آنتلوپ چیرو در یک شیب پوشیده از برف در صحرای کوموکولی چین از آن خود کند. این حیوانات اغلب برای پوشش تنشان شکار می‌شوند.

این تصویر روحانی از مهاجرت قورباغه ها در جنوب ایتالیا، توسط مانوئل پلیکنر (Manuel Plaickner) گرفته شده است وی توانست بخاطر این عکس جایزه بخش “رفتار دوزیستان و خزندگان” از آن خود کند.

عکاس نروژی آئودون ریکاردسون (Audun Rikardson) جایزه بخش “رفتار پرندگان” را از آن خود کرد. او این عکس را با استفاده از دوربین کار گذاشته‌شده روی بدن یک عقاب طلایی گرفته است. به گفته او سه سال طول کشید تا این عقاب به حضور دوربین عادت کند.

دانیل کروناور (Daniel Kronauer) عکسی از کلونی مورچه‌های ارتش عشایری را در یک جنگل کاستاریکایی  درحالی‌که مشغول ساختن پناهگاه و شکار بودند گرفته است، این عکس از کلونی که مانند یک تاج بین دو برگ است توانست در بخش “رفتار حشرات “جایزه را به دست آورد.

این عکس از یک پوما (یوزپلنگ درنده آمریکایی) در پاتاگونیا (ناحیه‌ای در جنوب آرژانتین و شیلی) که در حال تلاش برای گرفتن یک گواناکو (شتر بی کوهان آمریکای جنوبی) در دسامبر ۲۰۱۸  در جریان یکی از داستان‌های نشنال جئوگرافیک گرفته‌شده است. اینگو آرنت (Ingo Arndt) جایزه برتر در بخش “رفتار پستانداران” را با یونگ کینگ بائو به اشتراک گذاشت. به گفته آرنت تا پیش‌ازاین هیچ‌کس از این شکار با این جزئیات عکسی نگرفته است.

زوریکا کوواچویچ (Zorica Kovacevic) با این تصویر از شاخه‌های درخت سرو مونتری (Monterey cypress) پوشیده از جلبک‌های سبز نارنجی و گلسنگ‌های توری خاکستری که در منظره طبیعی Point Lobos ، در کالیفرنیا گرفته‌شده است، برنده بخش “گیاهان و قارچ‌ها” شد.

دیوید دوبیلِت (David Doubilet) عکاس نشنال جئوگرافیک برنده بخش “زیرآب” برای عکاسی از باغ مارماهی‌ها، که به‌طور عمودی از خاشاک‌هایی در ماسه بیرون آمدند، شد. عکاسی در این شرایط بسیار دشوار است. وقتی مارماهی‌ها بالا آمدند ، او از راه دور دیافراگم خودتنظیم کرده است و در بهترین لحظه این عکس را ثبت کرده است.

چارلی همیلتون جیمز (Charlie Hamilton James) در بخش ” حیات‌وحش شهری” با تصویر صمیمی خود از موش‌های خیابانی شهر نیویورک توانست جایزه را از آن خود کند. این تصویر که پشت یکی دیگر داستان‌های نشنال جئوگرافیک است، در آوریل ۲۰۱۹ گرفته‌شده است. همیلتون دوربین خود در منطقه خوبی که می‌توانست از درخشش چراغ‌های خیابانی استفاده کند قرار می‌دهد و این عکس زیبا را با ریموت زدن به دوربین خود می‌گیرد.

این عکس از یک بیسون (گاومیش کوهان‌دار آمریکایی) تنها، هنگام طوفان برفی در پارک ملی یلوستون (Yellowstone National Park) توانست جایزه بخش “سیاه‌وسفید” را به مکس واو (Max Waugh) برساند. او سرعت شاتر خود را کم کرد تا بتواند برف‌ها را محو کند و تصویر خود را سیاه‌وسفید کرد تا به‌سادگی صحنه را برجسته‌تر کند.

آلخاندرو پریتو (Alejandro Prieto) عکاس خبری مکزیکی در بخش “عکس‌های فتوژورنالیسم حیات‌وحش” توانست این جایزه را دریافت کند. وی رفتارهای این جگوار مکزیکی را در دو سال با تله‌های دوربین در دو طرف مرز ایالات‌متحده و مکزیک مستند کرده است، آلخاندرو سپس تصویر خود را بر روی دیوار مرزی انداخت تا نشان دهد که چگونه طولانی شدن آن می‌تواند بر حرکت حیوانات وحشی در یک زیستگاه مهم تأثیر بگذارد.

جاسپر دائست (Jasper Doest) با مجموعه‌ی عکس‌هایی از ماکان ژاپنی (بوزینه دم‌کوتاه شبیه انسان)، جایزه “عکس داستانی خبرنگار حیات‌وحش” را به دست آورد. این میمون که ری کو (Riku) نام دارد، ۱۷ سال گذشته را صرف انجام نمایش های کمدی (روزانه ۳ بار) برای افراد محلی و گردشگران در یک تئاتر در توکیو کرده بود.

این عکس از عنکبوت شبه مورچه‌ای چنگال دار، توانست جایزه بخش بهترین “پرتره حیوانات” را به ریپان بیسوا (Ripan Biswas)، عکاس هندی برساند.

استفان کریستمن (Stefan Christmann) به خاطر کار خود در  Ekström  قطب جنوب، فرصت عکاسی از بیش از ۵۰۰۰ پنگوئن امپراتور را در یک روز سرد یخبندان بدست آورد. این عکس در بخش “جایزه پرتفلیو” برتر شد.

منیع : NationalGeographic

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن