گجت های هوشمندهمه عناوین

به کمک این گجت می‌توانید هر نمایشگری را لمسی کنید

گروهی از مهندسان سابق سامسونگ دورهم جمع شدند تا محصولی بسازند که می‌تواند هر نمایشگری را به یک نمایشگر تمام لمسی تبدیل کند. نام این گجت جالب Glamos است که از تکنولوژِی لیدار(LIDAR) کمک می‌گیرد.
دسته‌بندی کاربردی این محصول در قسمت صفحات لمسی قرار می‌گیرد اما شما برای کار با این محصول نیابد حتماً صفحه را لمس کنید، Glamos حرکات دست شما را نیز شناسایی می‌کند و با فرستادن سیگنال به دستگاه هدف به وظایف ارسالی شما عمل می‌کند.


سازندگان این گجت آن را طوری طراحی کرده‌اند که کاربران آن بتوانند، لپ‌تاپ، تلویزیون هوشمند، اسمارت فون و تبلت ها را بدون لمس کردن نمایشگر با پوشش ۱۸۰ درجه‌ای کنترل کنند. برای دستگاه‌هایی که خود به نمایشگر لمسی مجهز هستند این محصول می‌تواند در شرایطی که امکان لمس نمایشگر وجود ندارد کاربرد داشته باشد مثلاً در زمان‌هایی که دست‌ها کثیف هستند یا حتی در هنگام ارائه یک پروژه این گجت کاربردهای فراوانی دارد. مثالی که از طرف خود سازندگان این گجت بیان‌شده است در هنگام استفاده از تبلت برای آشپزی را در نظر بگیرید به کمک این گجت دیگر مجبور نخواهید بود برای هر بار عوض کردن صفحه دستان خود را بشویید و نمایشگر را لمس کنید تنها با تکان دادن دست خود در هوا می‌توانید تبلت خود را تمیز نگه‌دارید.

برای دستگاه‌هایی که نمایشگر لمسی ندارند کاربرد این گجت دوچندان می‌شود. یک تلویزیون هوشمند می‌تواند بدون ریموت کنترل و به‌سادگی توسط اعضای خانواده کنترل شود. یا حتی یک پرزنتر را تصور کنید به‌جای کیک کردن فقط کافی است در هوا یک فرمان حرکتی را اجرا کنید تا گجت برای شما اسلاید را عوض کند.
چند ویژگی است که باعث می‌شود Glamos از دیگر دستگاه‌ها برتر باشد. اولین مورد رنج پوشش دهی بیشتر آن است که می‌تواند حرکات کاربر را تا شعاع ۳ فوتی شناسایی کند. سنسور حرکتی آن حرکت‌های کاربر را تا ۱۸۰ درجه پوشش می‌دهد، سازندگان معتقدند که در این بازه هیچ رقیبی ندارند.

منبع: androidauthority

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن