ارزهای دیجیتالهمه عناوین

بیت‌کوین را فراموش کنید!! چرا تبهکاران برای پول‌شویی از بازی فورتنایت استفاده می‌کنند؟

پولشویان با استفاده از ارزهای مجازی بازی فورتنایت، عملیات پول‌شویی انجام می‌دهند.

بازی فورتنایت با بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر، از بازی‌های پرطرفدار جهان محسوب می‌شود. فریمیوم این بازی بسیار محبوب بوده بطوریکه که توسعه‌دهنده آن Epic Games حساب بانکی خود را در سال ۲۰۱۸ سه میلیارد دلار افزایش داد. طبق گزارش Independent، اپیک گیمز تنها شرکتی نیست که به‌واسطه فورتنایت ثروتمند شده است. V-Bucks، پول رسمی این بازی به‌عنوان یک ابزار پول‌شویی در دارک وب مورداستفاده قرار می‌گیرد.

چگونه پول مجازی (V-Bucks) بازی فورتنایت می‌تواند برای پول‌شویی استفاده می‌شود.

طبق گفته محققین، هکرها از کارت‌های اعتباری برای خرید V-Bucks استفاده می‌کنند. سپس این پول‌های مجازی مجدداً با قیمتی کمتر به بازیکنان فورتنایت فروخته می‌شود. (به عبارتی «تمیز کردن» پول)
شرکت امنیتی سایبری Sixgill، برای اولین بار این‌گونه فعالیت‌های پول‌شویی را کشف کرد. مأموران این شرکت خود را به‌عنوان مشتریان جا زده و با انجام تراکنش‌ها، با برخی از مجرمان ارتباط برقرار کرده‌اند.

بنجامین پریمینگر، تحلیلگر ارشد اطلاعات Sixgill گفت:

مجرمان با استفاده از کارت‌های اعتباری تقلبی و با استفاده از معافیت‌های مرتبط با این بازی، پول خود را به سیستم بازی فورتنایت وارد و خارج می‌کنند.

مشخص نیست هکرها چه مقدار پول توانسته‌اند از این طریق بدست آورند. هرچند شرکت Sixgill تأکید کرده است که پولی که در پیرامون فورتنایت در جریان است، رشد چشمگیری داشته، زیرا محبوبیت بازی همچنان در حال افزایش است.

آیا V-Bucks بیت کوین جدید است؟

گرچه بیت‌کوین به عنوان یک ابزار مبادلاتی و ذخیره سازی ارزش محسوب می شود، اما یه عنوان یکی از ابزارهای محبوب فعالیت های خلافکارانه نیز مورد استفاده قرار می گیرد. Epic Games، توسعه دهنده فورتنایت تصمیم دارد قبل از فراگیر شدن دامنه پول شویی های V-Bucks، به این اقدامات خاتمه دهد.

منبع: CCN

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن