گجت های هوشمندهمه عناوین

تاریخ رسمی استفاده از نسل پنجم اینترنت در انگلستان اعلام شد

کشور انگلستان برای اولین بار به‌طور رسمی تاریخ استفاده از اینترنت برای اولین بار به‌طور رسمی تاریخ استفاده از اینترنت ۵جی برای عموم مردم را اعلام کرد.

شرکت تأسیسات مخابراتی ودافون (Vodafone) اعلام کرد که شبکه اینترنت ۵جی روز سوم ژوئیه (۱۲ تیر) به‌طور رسمی برای همه مردم بریتانیا قابل‌استفاده خواهد بود. در ابتدای کار ودافون اعلام کرده است که تنها ۷ شهر از انگلستان قادر به استفاده از اینترنت ۵جی خواهند بود سپس شهرهای دیگر نیز اضافه خواهند شد. این اپراتور همچنین گفته است که هزینه‌های استفاده از اینترنت ۵جی به‌اندازه اینترنت ۴جی خواهد بود با این توضیح که هزینه‌های جدیدی در هفته آتی اعلام خواهد شد.

 

 

ودافون که یکی از ۴ اپراتور اصلی بریتانیا در ارائه تجهیزات و خدمات مخابراتی است تنها اپراتوری نیز می‌باشد که یک روز مشخص برای ارائه ۵جی اعلام کرده است البته این به این معنا نیست که اولین شرکت ارائه‌کننده اینترنت ۵جی باشد. اپراتور EE نیز پیش‌ازاین از راه‌اندازی و ارائه ۵جی در تابستان جاری خبر داده است. سه اپراتور دیگر نیز از راه‌اندازی آن در نیمه دوم سال جاری خبر داده‌اند.

 

 

تا به الآن ۴ گوشی هوشمند با قابلیت استفاده از ۵جی در دسترس است؛ Xiaomi Mi Mix 3 5G که در هفته آینده وارد بازار می‌شود و البته گوشی‌های Huawei Mate 20 X و Samsung S10 5G که تا اواخر ماه جاری در دسترس خواهند بود.

فعالیت زیاد اپراتورهای مخابراتی بریتانیا و وعده‌هایی که داده‌اند نشان از این دارد که این کشور نهایتاً تا اواخر سال میلادی جاری از امکان ۵جی برخوردار خواهد بود.

 

منبع: TheVerge

نوشته های مشابه

آیا میدانستید ؟

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن