خودروهمه عناوین

تسلا کارمندانش را تهدید به اخراج کرد

طی روزهای اخیر کارمندان شرکت خودروسازی تسلا ایمیلی از این شرکت دریافت کردند که ماهیتی تهدیدآمیز داشت. تسلا در این ایمیل کارمندان خود را تهدید کرده است درصورتی‌که اطلاعاتی از شرکت به‌خصوص جزئیاتی از بخش ساخت خودروهای الکتریکی به خبرگزاری و نشریات درز کند شرکت آن‌ها را شناسایی، اخراج و حتی تحت پیگرد قانونی قرار خواهد داد. این ایمیل که توسط بخش حراست و امنیت شرکت تسلا برای کارمندان ارسال‌شده بود به دنبال جلوگیری از اتفاقات ناشی از نشت اطلاعات محرمانه شرکت صورت گرفته است که به گفته مسئولین این شرکت این اطلاعات برای آن‌ها بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

 

 

پیش‌ازاین یکی از کارمندان سابق شرکت به دلیل انتقال اطلاعات محرمانه تجاری شرکت به‌حساب شخصی خود تهدید به شکایت و بازداشت‌شده است. در این ایمیل آمده است که این کارمند تحت پی گرد قانونی می‌باشد.

البته جالب است بدانید درز اطلاعات محرمانه شرکت‌ها محدود به تسلا نمی‌شود بلکه این اتفاقی است که در تمام سیلیکون‌ولی رخ‌داده و می‌دهد. سال ۲۰۱۶ گوگل ایمیل مشابهی برای کارمندانش فرستاد و آن‌ها را تهدید کرد. آوریل ۲۰۱۸، اپل  ۱۲ کارمند خود را به دلیل درز اطلاعاتی در مورد برنامه‌های آینده شرکت اخراج و بازداشت کرد. همین اتفاق در سال ۲۰۱۸ برای تعدادی از کارمندان فیس‌بوک نیز افتاد.

 

 

طی سال‌های اخیر که سیلیکون‌ولی آمریکا تبدیل به منطقه‌ای مهم و اساسی برای رشد استارت‌ها و شرکت‌های علم و فناوری شده است همواره اصل “حفظ محرمانگی” از مهم‌ترین فاکتورهایی بوده است که شرکت‌ها برای افزایش قدرت رقابت خود با دیگر شرکت‌ها و عدم برشکستگی رعایت کرده‌ و تأکید بسیاری بر آن دارند.

 

منبع: TheVerge

نوشته های مشابه

آیا میدانستید ؟

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن