ارزهای دیجیتالهمه عناوین

توهین سایت بلاک‌چینی خارجی به رمزارز ملی ایران

ماه گذشته ایران ممنوعیت خریدوفروش بیت‌کوین را برداشت تا راه را برای عرضه ارز دیجیتال خود تسهیل کند. حال مقامات ایرانی رمز ارز PayMon را راه‌اندازی کرده‌اند که ظاهراً  پشتوانه آن طلا می‌باشد. با این وجود، این واقعاً یک ارز رمزپایه نمی‌باشد چراکه هیچ سیستمی «همتا به همتا» در آن مشاهده نمی‌شود.

خبرگزاری اسپوتنیک با حمیدرضا شعبانی، متخصص بلاک‌چین گفت و گویی داشت تا در مورد ویژگی ها و ماهیت ارز پیمان اطلاعاتی کسب کند. طبق گفته گفته وبسایت bitcoinist، جزئیات خاص آن بسیار مبهم و نابسامان است و به نظر می‌رسد اصلا ارز دیجیتال نباشد.

حمیدرضا شعبانی گفت:

 بخش اعظمی از ارز پیمان وارد بازار می شود و در دفاتر صرافی مبادله خواهند شد. مقداری از ان برای توسعه Hostها و مقادیر دیگر برای موسسان شرکت ققنوس مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وقتی پرسیده شد، چرا ارز دیجیتال برای ایران مهم است، شعبانی پاسخ داد: ” موقعیت جغرافیایی خوب ایران و علاقه و دید مثبت مردم ایران نسبت به پیاده سازی این فناوری جدید از دلایل آن می تواند باشد. البته شایان ذکر است دور زدن تحریم های اقتصادی از  دیگر مواردی است که نباید از آن صرف نظر کرد.”

استفاده کردن از ارز دیجیتال برای دور زدن تحریم‌های آمریکا

ایران پیش از این برای مقابله با تحریم های آمریکا به دنبال راه حل بوده و با شرکای خود پای میز مذاکره رفته است. این شرکا شامل انگلستان، فرانسه، آلمان، سوئیس، و روسیه می باشند. از آنجایی که فرانسه و آلمان دست پرورده آمریکا هستند، احتمال آن بسیار زیاد است که پروژه رمزارز ایران و توسعه آن با شکست مواجه شود. همچنین خیلی بعید است که آلمان از ارز دیجیتال ایرانی حمایت کند زیرا این کشور در مقابل آمریکا سر تعظیم فرود آورده است.

کاربران PayMon باید از سیستم kyc ورود کنند،که این خود نشان دهنده‌ی متمرکز بودن این ارز دیجیتال است. در حالی که ظاهراً پشتوانه این ارز طلا می باشد، همانند ارز پترو ونزوئلا که پشتوانه آن نفت می باشد (و شکست خورده است)، چطور هنوز یک نفر می تواند به این پشتوانه اعتماد داشته باشد.

منبع: Bitcoinist

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن