ارزهای دیجیتالهمه عناوین

جذب نخبه‌های بلاک‌چینی جهان توسط آمریکا

طبق تحقیق و بررسی انجام‌شده توسط شرکت معتبر NextWeb کشور آمریکا در ایجاد شغل‌های مرتبط با صنعت بلاک‌چین در رتبه اول جهان قرار دارد.

گزارش منتشره توسط شرکت ذکرشده نشان می‌دهد طی ماه‌های گذشته از تمامی ۵۷۱۱ نیازمندی‌های شغلی مرتبط با بلاک‌چین در سطح دنیا، میزان ۲۶۱۶ عدد از آن‌ها توسط آمریکا درخواست داده‌شده است. طبق این آمار کشور انگلستان بعد از آمریکا رتبه دوم را در اختیار دارد. نکته جالب‌توجه دیده شدن نام هند در رتبه سوم این رنکینگ می‌باشد که نشان‌دهنده فعالیت و سرمایه‌گذاری گسترده این کشور در صنعت بلاک‌چین دارد.

خوب است بدانید بیشترین عناوین شغلی درخواست شده توسط کشورهای جهان به ترتیب کمیت “مهندسی بلاک‌چین“، “کارشناس ارشد کامیپوتر-نرم افزار” و “توسعه‌دهنده بلاک‌چین”  می‌باشند.

ماه فوریه سال جاری گزارش دیگری از شرکت شغل یابی Hired منتشر شد که نشان داد درخواست نیاز شرکت‌های جهان به مهندسین بلاک‌چین بیش از ۵۱۷ درصد افزایش‌یافته است. عنوان شغلی بعدی که افزایش درخواست چشمگیری داشته است متخصصین امنیت با رشد ۱۳۲ درصدی می‌باشد.

تمامی آمارهای ذکرشده در بالا نشان از رشد چند صددرصدی علم بلاک‌چین در سطح جهان دارد که اهمیت فراوان این بخش را منعکس می‌کند. علاوه بر این، کریستین موی، مدیر ارشد اجرایی بخش بلاک‌چین بانک JPMorgan معتقد است:

 

“درست است که فناوری بلاک‌چین به مرحله کاربردی رسیده و رشد بسیار خوبی داشته است، اما این را باید درنظر گرفت که هنوز اپلیکیشن‌های بلاک‌چینی در مقیاس بزرگ فعالیت نکرده‌اند.”

 

 

منبع: Cointelegraph

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن