ارزهای دیجیتالهمه عناوین

جی پی مورگان: ارزش بیت‌کوین کمتر از هزینه استخراج آن است

 

طی گزارشی که توسط شرکت جی پی مورگان ارائه شده نشان می دهد که در بیش از چهار هفته در سه ماهه پایانی سال، قیمت بیت‌کوین کمتر از هزینه استخراج آن بوده است

بنابه گفته تحلیل گران جی پی مورگان، هزینه استخراج بیت کوین در سه ماهه پایانی سال به طور میانگین حدود ۴۰۶۰ دلار در سرتاسر دنیا بوده است. آن ها می گویند که از اواخر ماه نوامبر به بعد، زمانی که قیمت بیت کوین به زیر ۴۰۰۰ دلار کاهش یافت، استخراج بیت کوین مقرون به صرفه نبوده است.
ماینرهای چینی به طور میانگین، تقریبا ۲۴۰۰ دلار برای استخراج هر بیت کوین هزینه می کردند:

قیمت بیت کوین در اکثر روزهای ماه اکتبر کاهش داشت و از حدود ۶۵۰۰ دلار به زیر ۴۰۰۰ دلار رسید. این کاهش قیمت رفته رفته حاشیه سود را در تمام حوزه های کریپتو منفی کرد، به جز برای ماینرهای چینی که هزینه کمتری بابت برق پرداخت می کردند.

ماینرهای بیت کوین در چین – دومین اقتصاد بزرگ در دنیا- این موفقیت را مستقیما با خرید برق از نیروگاه های انرژی از جمله کوره های ذوب آلومینیوم به دست آوردند که تولید مازاد دارند.
علاوه بر آن، طبق تخمین تحلیل گران این شرکت، حاشیه سود استخراج بیت کوین ممکن است در صورت ماندن ماینرهای چینی در شبکه، به زیر ۱۲۶۰ برسد.

با خروج ماینرها از شبکه بیت کوین، نرخ هش پایین می‌آید.

طبق گفته تحلیل گران شرکت جی پی مورگان چیس، از ماینرهایی که استخراج برایشان نسبت به ارزش بیت کوین سودآوری ندارد، انتظار می رود که از شبکه خارج شوند. این امر برای ماینرهایی که از شبکه خارج نمی شوند، سودآور است. چرا که با رفتن سایر ماینرها، نرخ هش (قدرت محاسباتی لازم برای استخراج بیت کوین) پایین می آید. با پایین آمدن میزان قدرت هش در شبکه، ماینرهای باقی مانده می توانند بدون بالا بردن مصرف انرژی بیت کوین های بیشتری را استخراج کنند.
اما طبق اعلام تحلیل گران، هنوز زمان زیادی برای محقق شدن چنین امری باقیمانده است. البته، تعداد ماینرها در مناطقی از جمله جمهوری چک، ایسلند و آمریکا که هزینه استخراج در آنجا کم است، بیشتر شده است.

منبع: CCN

 

نوشته های مشابه

آیا میدانستید ؟

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن