ارزهای دیجیتالهمه عناوین

بزرگترین بانک آمریکا به دنبال راه‌اندازی ارز دیجیتال خود

طبق گزارش CNBC در تاریخ ۱۴ فوریه، جی‌پی مورگان درصدد راه‌اندازی ارز دیجیتال خود در سیستم بانکداری ایالات متحده آمریکا است.

با توجه به فرآیندی که منتقدان انتظارش را نداشتند، این شرکا وام‌دهنده چندملیتی،از دارایی جدید توسعه یافته خود به نام JPM Coinبرای بهتر نمودن کارایی پرداخت های خود استفاده خواهد کرد. این ارز در سه مورد از عملیات شرکت استفاده خواهد شد.

Umar Farooq، سرپرست اجرایی بلاک چین شرکت JPM، طی مصاحبه‌ای با شبکه‌ی تلویزیونی CNBC نسبت به چشم‌انداز فناوری بلاک چین در بانک اظهار امیدواری کرد:

بنابراین هر آنچه که اکنون در دنیا وجود دارد، از آن جا که در بلاک چین قرار می‌گیرد، می‌تواند پایه‌ی پرداختی برای تراکنش‌ها باشد. صراحتاً کاربردهای آن بی‌شمار هستند. هر چیزی که در آن دفترکل توزیع‌شده وجود داشته باشد که شامل شرکت‌ها و نهادها می‌شود، می‌تواند از آن استفاده کند.

تمرکز اولیه‌ی ارز JPM روی پرداخت‌های بین‌المللی شرکت‌های بزرگ و مطرح است و هدف آن کمک به تسریع پرداخت‌هایی است که در حال حاضر به بیش از یک یا چند روز زمان نیاز دارند مانند سوئیفت.

این غول بانکداری در اواسط سال ۲۰۱۷، هنگامی‌که مدیر عامل اجرایی آن، جیمی دایمن (Jamie Dimon) آشکارا بیت کوین را یک کلاه‌برداری خواند، میان مردم بدنام شد، اما سال گذشته شخصاً در تالار گفتگوی جهانی اقتصاد، این گفته‌ی خود را پس گرفت.

منبع: Cointelegraph

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن