فناورینرم‌افزار و اپلیکیشنهمه عناوین

حملات سایبری آمریکا به زیرساخت‌های برقی روسیه

فرماندهی سایبری ایالات‌متحده طی ماه‌های اخیر به زیرساخت‌های برقی کشور روسیه چندین دفعه حمله کرده‌اند. این اطلاعات طبق گزارشی است که نیویورک‌تایمز منتشر کرده است. مقامات روسی طی نشست‌های متعدد اعلام‌خطر کرده‌اند که چنین اتفاقاتی از جانب آمریکا خصمانه بوده و نشان‌دهنده تمرکز این کشور بر تهاجمات سایبری می‌باشد.

خبرگزاری تایمز نیز در تازه‌ترین مقالات منتشره خود اعلام کرده است که آمریکا کدهای کامپیوتری زیادی برای تخریب شبکه برقی روسیه ارسال کرده است. یکی از افسران ارشد اطلاعاتی این کشور نیز گفته است که این‌چنین اقدامات آمریکا طی ماه‌های اخیر افزایش یافته و تا حدی جلو رفته که تا چند سال گذشته چنین انتظاری نداشته‌ایم.

مقامات آمریکایی همچنین اذعان کرده‌اند که این نوع از حملات سایبری را از سال ۲۰۱۲ پیگیر بوده و تلاش‌های این کشور طی ماه‌های اخیر روبه‌جلو می‌باشد. همچنین عنوان‌شده است که ارسال بدافزارها به سیستم‌های روسی تا حدی زیاد می‌باشد که تا پیش‌ازاین سابقه نداشته است.

این تلاش‌ها به نظر می‌رسد بخشی از اقدامات و سیاست‌های اخیر دولت ترامپ است تا بتواند قبل از این‌که روسیه به آمریکا حملات سایبری کند این کار را علیه روسیه انجام دهد.

منبع: TheVerge

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن