ارزهای دیجیتالهمه عناوین

شرکت IBM به دنبال مبارزه با خشکسالی کالیفرنیا با استفاده از بلاک‌چین

بسیاری بر این باورند که بازار ارزهای رمزپایه رشد بسیاری خواهد داشت، چراکه موارد استفاده خاص و روزمره برای فناوری بلاک‌چین افزایش یافته است. به‌عنوان مثال اغلب مردم از بیت‌کوین برای انجام خرید‌های روزانه‌ی خود استفاده نمی‌کنند. با وجود این شرایط به نظر می‌رسد بلاک‌چین می‌تواند خشکسالی کالیفرنیا که یکی از بزرگ‌ترین مشکلات شهروندان این منطقه به حساب می‌آید را پایان دهد.

کالیفرنیا و تاریخچه‌ی خشکسالی

لازم به ذکر است که کالیفرنیا از نظر خشکسالی در حال حاضر وضعیت بهتری نسبت به سال گذشته دارد. این خبر خوبی است اما بسیاری از مردم بر این باورند که دولت بر روی مسئله خشکسالی به شدت حساس شده است. ایالت کالیفرنیا از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ خشکسالی شدیدی را تجربه کرده است. در حقیقت طی دوره‌ی زمانی مذکور بیش از ۱۰۰ میلیون درخت بر اثر خشکسالی از بین رفته است. جری براون(Jerry Brown) فرماندار ایالت کالیفرنیا نیز به دلیل این خشکسالی‌، محدودیت‌هایی برای مصرف آب اعمال کرده است.

شرکت IBM، اینترنت اشیاء و بلاک‌چین

طبق یک برنامه‌ریزی بلندپروازانه، شرکت IBM تصمیم دارد از سنسورهای IoT و فناوری بلاک‌چین برای کمک به مبارزه با خشکسالی استفاده کند. سنسور‌های IoT توسط شرکت تکنولوژی SweetSense و شرکت غیردولتی Freshwater Trust تأمین و ارائه خواهند شد. همچنین گفته شده دانشگاه Colorado نیز در این طرح همکاری مستقیم خواهد داشت. به طور خاص سنسورهای Iot اطلاعات مربوط به استخراج آب از دلتای رودخانه‌ی (Sacramento-San Joaquin) را مخابره می‌کند. این دلتا مهم‌ترین منطقه‌ی مربوط به سیستم آبرسانی ایالت کالیفرنیا محسوب می‌شود.

سپس داده‌های بدست آمده از این سنسور‌ها در پلت‌فرم بلاک‌چینی شرکت IBM ذخیره شده و یک سطح بی‌سابقه از تعامل با اطلاعات(در حوزه آب) را امکان‌پذیر خواهد کرد. این امر اجازه می‌دهد که هرکسی، از جمله کشاورزان و حتی قانون‌گذاران داخلی نیز به این داده‌ها دسترسی داشته و برای مبارزه با خشکسالی این ایالت با یکدیگر همکاری کنند.

منبع: cryptocoinspy

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن