موبایلهمه عناوین

دارک مود در پنل های OLED می تواند تا ۳۰ درصد بیشتر باتری را حفظ کند

دارک مود یکی از قابلیت‌های جذاب iOS 13 است، اما آیا واقعا این ویژگی می‌توان به طول عمر باتری شما بیافزاید؟ با ما در تکنیلو همراه باشید تا به پاسخ این سوال برسیم.

در ابتدا باید بگویم این آزمایشات روی مدل پرو که دارای پنل OLED است، انجام شده است، در همین زمینه، کانال یوتیوب PhoneBuff آزمایشی را انجام داده که در آن تاثیر حالت تاریک iOS 13 بر عمر باتری آیفون XS مورد بررسی قرار گرفته است. و به سوال بالا پاسخ مثبت داده است. برای این آزمایش، از بازوی رباتیک استفاده شده و کارهای مختلفی در حالت روشن و تاریک iOS انجام شده است. از بین این موارد، می‌توانیم به استفاده از اپلیکیشن Messages، گوگل مپس و تماشای ویدیو در یوتیوب اشاره کنیم. نتیجه نهایی این آزمایش شگفت‌انگیز است. در این آزمایش، باتری آیفون XS در حالت تاریک iOS نسبت به حالت روشن دوام بسیار بیشتری دارد. در حقیقت، زمانی که عمر باتری آیفون XS در حالت روشن به اتمام رسید، باتری آیفون XS مبتنی بر حالت تاریک حدود ۳۰ درصد شارژ داشت. جدول ساعت های استفاده از دو حالت را می توانید در زیر مشاهده کنید:

به یاد داشته باشید که نمایشگر در هر دو حالت در روشنایی ۲۰۰ نیت تنظیم شده است. علاوه بر این لازم به ذکر است که تاثیر حالت تاریک بر افزایش عمر باتری گوشی‌های مبتنی بر نمایشگر اولد بارها و بارها ثابت شده است. این یعنی آیفون X، آیفون XS و آیفون ۱۱ پرو با بهره‌گیری از این ویژگی می‌توانند عمر باتری خود را افزایش دهند ولی آیفون XR و آیفون ۱۱ به دلیل بهره‌گیری از نمایشگر LCD از این مزیت بهره نمی‌برند.

داشتن ۳۰ درصد باتری بیشتر تفاوت بین نیاز به شارژ مجدد و عدم آن در طول روز را می‌تواند مشخص کند پس استفاده از این ویژگی را فراموش نکنید.

منبع: engadget

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن