موبایلهمه عناوین

آیفون ۵s، آیفون ۶ و آیفون SE احتمالاً از ios 13 پشتیبانی نخواهند کرد

شایعات جدید پیرامون جدیدترین سیستم عامل اپل ios 13 به بیرون درز کرده است که حاکی از عدم پشتیبانی نرم افزاری این کمپانی از چهار گوشی دیگر را می‌دهد. این تلفن‌های هوشمند شامل آیفون ۵ اس، آیفون ۶ و ۶ پلاس به همراه آیفون اس ای می‌شوند که آپدیت آی او اس ۱۳ را احتمالاً دریافت نمی‌کنند.
وب سایت فرانسوی iPhoneSoft.fr در گزارشی اختصاصی در مورد دستگاه‌های قابل پشتیبانی از آی او اس ۱۳ سخن به میان آورده است و اعلام کرده که این نسخه از سیستم عامل دستگاه‌های همراه اپل در چهار مدل آیفون و دو مدل آیپد که در نسخه پیشین پشتیبانی می‌شدند، امکان نصب نخواهد داشت.
این وبلاگ فرانسوی اعلام کرده که آیفون ۵ اس آیفون ۶ و ۶ پلاس و آیفون اس ای در کنار آیپد ایر نسل اول و آیپد مینی ۲ دیگر امکان نصب آی او اس ۱۳ را ندارند و اپل آن‌ها را از چرخه دریافت پشتیبانی نرم افزاری خود در نسخه‌های بعدی سیستم عامل خود حذف خواهد کرد.


بر این اساس تمام دستگاه‌هایی که از پردازنده‌های A9 و قدیمی‌تر از آن پشتیبانی می‌کنند دیگر در آی او اس جدید امکان نصب را ندارند. آی او اس ۱۳ تنها امکان پشتیبانی از پردازنده A10 به بعد را دارد و به همین دلیل کاربران دستگاه‌های قدیمی‌تر امکان دریافت این نسخه را نخواهند داشت.
اپل همچنین با عرضه آی او اس ۱۳ پشتیبانی نرم افزاری از آیپاد تاچ نسل ششم را نیز متوقف خواهد کرد و پس از آن احتمالاً از نسل جدید آیپاد تاچ رونمایی خواهد کرد. ios 13 قرار است در کنفرانس توسعه دهندگان ۲۰۱۹ اپل رونمایی شود.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن